Niesamowita końcówka daje Szwajcarii 3 punkty

fstockfoto/Shutterstock
W meczu eliminacji do Euro 2016 Szwajcaria wygrała przed własną publicznością z reprezentacją Słowenii 3:2. Bohaterem tego pojedynku był Josip Drmić, który w końcówce strzelił dwie bramki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się wówczas Milvoje Novaković, któremu asystował Josip Ilicić. Były piłkarz FC Koeln pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Trzy minuty po wznowieniu gry drugiego gola dołożył Bostjan Cesar.

Kontaktową bramkę w końcówce strzelił Josip Drmić, który wykorzystał dokładne prostopadłe podanie od Breela Embolo. Chwilę później po asyście Xherdana Shaqiriego wyrównał Valentin Stocker. Wynik ustalony został w czwartej minucie doliczonego czasu gry przez Drmicia. Napastnik Borussii Moenchengladbach znalazł się niepilnowany w polu karnym i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki rywali.

Dzięki udanej pogoni i wygranej, Szwajcarzy pozostają na drugim miejscu w grupie E. Ich przewaga nad trzecią Estonią wynosi aktualnie pięć punktów. Z kolei Słowenia zajmuje czwartą lokatę i na swoim koncie ma dziewięć "oczek".