Niesamowita końcówka i remis Szkocji z Anglią

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Szkocja zremisowała u siebie z Anglią 2:2 w meczu szóstej kolejki grupy F eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Na Hampden Park w Glasgow były wielkie emocje, a kibice w samej końcówce spotkania zobaczyli aż trzy gole.

Od początku lepiej prezentowali się gospodarze, ale z czasem to goście przejęli inicjatywę. W pierwszej połowie jednak żadna ze stron nie stworzyła sobie dobrej sytuacji do zdobycia bramki. Po przerwie bardzo bliski szczęścia był Jake Livermore. Po strzale angielskiego pomocnika był rykoszet i piłka trafiła w słupek.

Podopieczni Garetha Southgate'a objęli prowadzenie w 71. minucie. Alex Oxlade-Chamberlain, który pojawił się na murawie kilka chwil wcześniej, wbiegł w pole karne i strzałem pod poprzeczkę pokonał Craiga Gordona.

Niesamowita była końcówka meczu. Bohaterem gospodarzy był Leigh Griffiths, który dwukrotnie pokonał Joe Hart strzałami z rzutu wolnego. Wyrównał w 87. minucie, a niecałe 180 sekund później dał Szkotom prowadzenie. To jednak nie dało zwycięstwa gospodarzom, bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do remisu, strzałem z kilku metrów, doprowadził Harry Kane.

Anglia jest liderem grupy z 14 punktami na koncie. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Maltą. Natomiast Szkoci plasują się na czwartej pozycji ze zdobytymi ośmioma "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Litwa.

W innym zakończonym spotkaniu tej grupy Słowenia pokonała u siebie Maltę 2:0. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Josip Ilicić. Wynik ustalił w końcówce meczu Milivoje Novaković. Słoweńcy mają 11 punktów i awansowali na drugie miejsce w grupie. Wyprzedzić może ich jednak Słowacja, jeśli w wieczornym meczu pokona na wyjeździe Litwę. Malta z sześcioma porażkami na koncie zamyka tabelę.