Niesamowity Alves broni dwa karne, ale Valencia i tak przegrywa z Atletico [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02/10/16 14:23, Komentarzy: 6

1
6

Na nic zdał się kapitalny występ Diego Alvesa. Brazylijski bramkarz Valencii obronił dwa rzuty karne, ale jego drużyna i tak przegrała z Atletico Madryt 0:2.

Alves jest znany z tego, że kapitalnie broni jedenastki. Po meczu z Atletico ma już na koncie dziewiętnaście obronionych rzutów karnych w Primera Division. To rekord ligi hiszpańskiej.

Pierwszy raz o jego klasie można się było przekonać jeszcze w pierwszej połowie. Alves w fantastyczny sposób odbił piłkę po strzale Antoine'a Griezmanna. Dla Francuza to kolejny niewykorzystany rzut karny w ostatnich dniach. W środę nie trafił z "jedenastki"w meczu z Bayernem w Lidze Mistrzów.

Griezmann zrehabilitował się w 63. minucie. Francuz wykończył szybką akcję Atletico silnym strzałem pod poprzeczkę.

W 69. minucie znów w roli głównej był Alves. Tym razem do rzutu karnego podszedł Gabi. Kapitan Atletico strzelił jednak słabo i Brazylijczyk nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Valencia po siedmiu seriach gier plasuje się na odległym szesnastym miejscu w ligowej tabeli. Z kolei Atletico na tym etapie rozgrywek zajmuje pierwszą lokatę. Podopieczni Diego Simeone jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie piętnaście punktów.

Valencia CF - Atletico Madryt 0:2 (0:0)
Bramki: Griezmann 63, Gameiro 90