Niesamowity gol bramkarza odbiera punkty PSV [video]

mooinblack/Shutterstock
PSV Eindhoven niezbyt udanie zainaugurowało nowy sezon ligowy w Holandii. Podopieczni Phillipa Cocu zaledwie zremisowali na wyjeździe w ramach 1. kolejki Eredivisie z ADO Den Haag 2:2 (1:1).

Na prowadzenie w tym spotkaniu gości wyprowadził już w 23. minucie Adam Maher, który wykorzystał fantastyczne prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi ADO Den Haag.

Przyjezdni z jednobramkowej zaliczki cieszyli się jednak tylko sto dwadzieścia sekund. W 25. minucie Roland Alberg na gola skutecznie zamienił rzut karny podyktowany za faul w obrębie szesnastki Santiago Ariasa i znów na Kyocera Stadion mieliśmy remis.

PSV Eindhoven ponownie na prowadzenie wyszło w 62. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Luuk de Jong. 24-letni Holender na gola strzałem głową zamienił fantastyczne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Luciano Narsingha.

To jednak nie był koniec strzelania w tej rywalizacji. W 95. minucie do wyrównania doprowadził... bramkarz gospodarzy Martin Hansen, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dość ekwilibrystyczny sposób pokonał bezradnego Jeroena Zoeta.