Niespodzianka w finale WTA Master. Cibulkova lepsza od Kerber

Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com
Dominika Cibulkova wygrała turniej WTA Masters w Singapurze. Słowaczka wygrała w finale z Angelique Kerber 6:3, 6:4.

Cibulkova zrewanżowała się Niemce za porażkę z fazy grupowej. To właśnie Kerber była zdecydowaną faworytką finału. Dla 28-letniej tenisistki ten rok był wyjątkowo udany: wygrała Australian Open i US Open, grała także w finałach Wimbledonu i igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Decydujący mecz w Singapurze należał jednak do Cibulkovej, która od samego początku grała bardzo odważnie i narzuciła rywalce swoje warunki. Słowaczka zaczęła mecz od prowadzenia 3:0. Choć Kerber wygrała dwa kolejne sety, to nie dała rady nawiązać wyrównanej walki z Cibulkovą. Ta wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set był bardziej wyrównany. Obie tenisistki grały gem za gem do stanu 3:3. Wtedy serwis rywalki przełamała Cibulkova. To był kluczowy moment meczu. Kerber walczyła do końca, obroniła nawet trzy piłki meczowe, ale nie była w stanie odwrócić losów pojedynku. Słowaczka wygrała 6:4.

Dla Cibulkovej zwycięstwo w turnieju WTA Masters to największy sukces w karierze. Dotychczas najmilej wspominała turniej Australian Open z 2014 roku. Doszła tam do finału.