Niespodzianka w Monachium! Bayern przegrał z Mainz

Ostatnia aktualizacja: 02/03/16 22:17, Komentarzy: 6

0
6

Bayern Monachium przegrał u siebie z FSV Mainz 1:2 (0:1) w spotkaniu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi. Całe spotkanie w szeregach gospodarzy zaliczył Robert Lewandowski.

Na Allianz Arena prowadzenie dla gości uzyskał po świetnie wyprowadzonej kontrze dziewiętnaście minut przed końcem Hiszpan Jairo Samperio.

Wyrównał po zmianie stron świetnym płaskim uderzeniem z dystansu Arjen Robben, ale cztery minuty przed końcem wprowadzony w drugiej połowie Kolumbijczyk Jhon Cordoba popisał się równie efektownym strzałem co Holender i zapewnił w ten sposób ekipie z Moguncji dwunaste zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu podopieczni Martina Schmidta umocnili się na piątym miejscu w tabeli.

Podopieczni Josepa Guardioli natomiast doznali drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i chociaż nadal prowadzą w klasyfikacji, to ich przewaga nad Borussią Dortmund zmalała do pięciu punktów. Ekipa z Zagłębia Ruhry bowiem po golach Kolumbijczyka Adriana Ramosa i Erika Durma wygrała w Darmstadt 2:0.