Niespodzianka w NBA. Thunder wyeliminowali Spurs!

Keith Allison, wikicommons
Oklahoma City Thunder pokonała we własnej hali San Antonio Spurs 113:99 w szóstym meczu drugiej rundy playoffs National Basketball Association i awansowała do finału konferencji.

Pierwszych kilka minut spotkania należało do "Ostróg", które wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Jednak od końcówki pierwszej kwarty podopieczni Gregga Popovicha "zacięli się" i Oklahoma nie tylko odrobiła straty, ale zaczęła wypracowywać sobie coraz większą przewagę. W trzeciej kwarcie wyniosła ona nawet 28 punktów. W ostatniej części meczu nastąpił zryw ekipy z Teksasu, ale było już za mało czasu, aby zniwelować tak wielką różnicę.

W drużynie Oklahomy najlepszy był Kevin Durant, zdobywca 37 punktów i ośmiu zbiórek. Bardzo dobrze wsparł go Russel Westbrook, który zanotował 28 "oczek" i 12 asyst.