Niespodzianka w Premier League! Arsenal przegrał z West Bromwich Albion

charnstir/Shutterstock
Arsenal FC przegrał z West Bromwich Albion 1:3 w meczu 29. kolejki angielskiej ekstraklasy. To siódma porażka drużyny Arsene Wengera w trwającym sezonie.

W tym spotkaniu dwa gole dla gospodarzy strzelił Craig Dawson. Najpierw angielski obrońca wpisał się na listę strzelców w 12. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową pokonał Petra Cecha. Następnie 26-latek w 75. minucie powtórzył akcję pierwszej połowy i również uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Gola dla West Bromwich Albion strzelił także Hal Robson-Kanu w 55. minucie. Walijczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym londyńskiego klubu i skutecznie trafił do bramki rywali.

Jedyną bramkę dla Arsenalu zdobył w 15. minucie Alexis Sanchez, który z bliskiej odległości uderzył wprost pod poprzeczkę.

"Kanonierzy" zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 50 punktów. "The Baggies" plasują się z kolei na ósmej pozycji z dorobkiem 43 "oczek".