Niespodziewana porażka Atletico ze Sportingiem Gijon

Sporting Gijon pokonał u siebie Atletico Madryt 2:1 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio El Molinon prowadzenie przyjezdnym dał przed przerwą kapitalnym uderzeniem w samo "okienko" z rzutu wolnego Antoine Griezmann. Dla Francuza było to już siedemnaste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Wyrównał jedenaście minut przed końcem, również po strzale z rzutu wolnego, Paragwajczyk Antonio Sanabria. Minutę przed ostatnim gwizdkiem gości z Kastylii pogrążył jeszcze z bliska po świetnie wyprowadzonym kontrataku Carlos Castro i podopieczni Diego Simeone doznali w ten sposób piątej porażki w tym sezonie, po której pozostaną na pozycji wicelidera tabeli.

Beniaminek z Asturii natomiast przerwał passę czterech kolejnych przegranych i po siódmej wygranej w bieżących rozgrywkach opuścił strefę spadkową, awansując na siedemnastą lokatę w klasyfikacji.