Niespodziewana porażka BVB, cały mecz Piszczka

Trybex/Shutterstock
Eintracht Frankfurt wygrał u siebie z Borussią Dortmund 2:1 w sobotnim meczu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż po przerwie za sprawą trafienia Szabolcsa Husztiego. Pierre-Emerick Aubameyang doprowadził w 77. minucie do wyrównania strzałem głową. "Orły" odzyskały jednak prowadzenie po zaledwie 66 sekundach i nie oddały go już go ostatniego gwizdka sędziego. Autorem zwycięskiego trafienia był Haris Seferović, który precyzyjnie przymierzył zza pola karnego.

Po tej wygranej podopieczni Nikoa Kovaca awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 24 punkty. W następnej kolejce zmierzą się z FC Augsburg.

Natomiast zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela plasuje się na szóstej lokacie ze zdobytymi 21 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie Borussia Moenchengladbach.

Całe spotkanie wśród rezerwowych spędził Paweł Olkowski. Jego 1. FC Koeln bezbramkowo zremisował u siebie z Augsburgiem. W kadrze VfL Wolfsburg z powodu urazu zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego. "Wilki" zremisowały w Ingolstadt 1:1.

*****
Wyniki sobotnich meczów 12. kolejki niemieckiej Bundesligi rozegranych o godzinie 15.30:

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Bramka: Szabolcs Huszti 46, Haris Seferović - Pierre-Emerick Aubameyang 77.

1. FC Koeln - FC Augsburg 0:0

Hamburger SV - Werder Brema 2:2 (2:2)
Bramki: Gregoritsch 3, 28 - Bartels 14, Gnabry 45.

FC Ingolstadt 04 - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
Bramki: Jung 31 - Caligiuri 78.
Rzut karny niewykorzystany: Hartmann 18 (Ingolstadt).

Borussia Moenchengladbach - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0)