Niespodziewana porażka Feyenoordu Rotterdam

kayintveen/Shutterstock
Piłkarze Feyenoordu Rotterdam dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z ADO Den Haag 0:1 (0:0) w meczu 11. kolejki holenderskiej ekstraklasy.

Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 69. minucie stoper czerwono-biało-czarnych Sven van Beek, który z pięciu metrów wpakował futbolówkę do własnej siatki. Dla 21-letniego Holendra było to jedenaste spotkanie w tym sezonie.

Dodatkowo warto zaznaczyć, iż gospodarze niedzielnego starcia kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 82. minucie bezpośrednio czerwoną kartkę obejrzał Edouard Duplan za brutale, celowe nastąpienie na nogę leżącego rywala.

Feyenoord Rotterdam mimo porażki utrzymał pozycję wicelidera. Natomiast ADO, które od czterech spotkań pozostaje niepokonane, dzięki wygranej awansowało na trzynastą lokatę.