Niespodziewana porażka Holandii z Bułgarią. Piłkarz Pogoni Szczecin pogrążył rywali [VIDEO]

AGIF/Shutterstock
Reprezentacja Holandii przegrała z Bułgarią 0:2 w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Dwie bramki zdobył piłkarz Pogoni Szczecin, Spas Delev.

Bułgarzy prowadzenie objęli już w piątej minucie. Po długim podaniu ze środka pola, nieporadność obrony rywali wykorzystał Spas Delev, który piłkę do siatki wpakował z kilku metrów.

Na 2:0 gracz Pogoni Szczecin podwyższył w 20 minucie. 27-letni napastnik przyjął piłkę przed polem karnym i popisał się pięknym uderzeniem w długi róg bramki Holendrów.

Arjen Robben i spółka w kolejnych minutach starali się odrobić straty, ale nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Dopiero tuż przed przerwą doskonałą okazję zmarnował Bas Dost, który z piątego metra strzelił tuż obok słupka.

W drugiej połowie Holendrzy nie byli w stanie zdobyć choćby kontaktowego gola i przegrali ostatecznie 0:2. Spas Delev boisko opuścił w 88 minucie.

W innym spotkaniu tej grupy eliminacyjnej Francja pokonała Luksemburg 3:1 po dwóch golach Olivera Giroud oraz trafieniu Antoine Griezmanna z rzutu karnego.

Bułgarzy dzięki zwycięstwu mają dziewięć punktów w grupie w grupie A, wyprzedzili Holandię i zajmują trzecie miejsce. Holendrzy natomiast tracą do Bułgarii dwa punkty i znajdują się w tej chwili na czwartej lokacie. Liderem z trzynastoma "oczkami" jest Francja, a na drugiej pozycji plasuje się Szwecja - 10 punktów.