Niespodziewana porażka Realu z Villarreal

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Villarreal CF pokonał przed własną publicznością Real Madryt 1:0 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Madrigal gospodarze objęli prowadzenie już po ośmiu minutach gry, kiedy to po zagraniu Kongijczyka Cedrica Bakambu płaskim strzałem Kostarykanina Keylora Navasa zaskoczył Roberto Soldado.

"Królewscy" inicjatywę przejęli dopiero po przerwie, jednak zarówno Walijczyk Gareth Bale, jak i Portugalczyk Cristiano Ronaldo nie potrafili tego wieczoru znaleźć sposobu na pokonanie Francuza Alphonse'a Areoli.

Podopieczni Rafaela Beniteza doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i mają pięć punktów straty do prowadzącej Barcelony i drugiego Atletico. "Submarinos" natomiast doznali czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i są na piątej pozycji.