Niespodziewany remis Bayernu z Mainz. Lewandowski brutalnie faulowany w polu karnym

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium zremisował 2:2 z 1. FSV Mainz na Allianz Arena w trzydziestej kolejce Bundesligi.

Goście prowadzenie objęli już w trzeciej minucie. Gospodarze w fatalny sposób wyprowadzali piłkę spod własnej bramki, przejął ją Bojan Krkić i pokonał golkipera rywali strzałem z dziesiątego metra.

Podopieczni Carlo Ancelottiego wyrównali trzynaście minut później. Franck Ribery zagrał do Arjena Robbena, a ten uderzeniem z ostrego kąta doprowadził do remisu.

Tuż przed przerwą goście ponownie wyszli na prowadzenie. Joshua Kimmich faulował zawodnika Mainz z polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Brosinski.

Gospodarze ponownie wyrównali. W 73 minucie Arjen Robben podał do Thiago Alcantary przed polem karnym, ten pobiegł trochę z piłką i przymierzył tuż koło słupka.

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. Reprezentant Polski nie wpisał się jednak na listę strzelców i przez większość meczu był niewidoczny. W pierwszej połowie jego strzał zablokował defensor rywali, a w drugiej uderzył niecelnie głową. W 75 minucie został w ostry sposób potraktowany przez przeciwnika, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Podopieczni Carlo Ancelottiego są liderem tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad drugim RB Lipsk, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Schalke. Natomiast zespół prowadzony przez Martina Schmidta plasuje się na 13. pozycji i nad strefą spadkową ma "oczko" przewagi.

Cały mecz w barwach VfL Wolfsburg rozegrał także Jakub Błaszczykowski. "Wilki" przegrały na wyjeździe z Herthą Berlin 0:1. Zwycięskiego gola dla ekipy ze stolicy strzelił Vedad Ibisević.

*****
Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki niemieckiej Bundesligi:

Bayern Monachium - FSV Mainz 05 2:2 (1:1)
Bramki: Robben 16, Alcantara 73 - Krkić 3, Brosinski 40 (rzut karny).

Eintracht Frankfurt - FC Augsburg 3:1 (0:1)
Bramka: Fabian 78, 87, Rebic 90+1 - Gouweleeuw 9.

Hamburger SV - SV Darmstadt 98 1:2 (0:0)
Bramki: Holland 90+3 (sam.) - Sulu 51, Platte 53.

Hertha Berlin - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
Bramka: Ibisević 59.

FC Ingolstadt 04 - Werder Brema 2:4 (1:1)
Bramki: Lezcano 32, Gross 62 (rzut karny) - Kruse 45+1 (rzut karny), 81, 87, 90+4.