betclic

Niestety! Było blisko, ale Polska zaczyna mistrzostwa świata w ręcznej od porażki

Ostatnia aktualizacja: 12/01/17 22:18, Komentarzy: 32

1
32

Polacy przegrali z Norwegami w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata we Francji.

Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana. Faworytem byli nasi rywale, ale biało-czerwoni postanowili zawalczyć i przez większość czasu utrzymywali stykowy rezultat.

A zaczęło się świetnie - od dwóch bramek Tomasza Gębali przedzielonych interwencją Malchera przy rzucie karnym dla Norwegii. Było 2:0 w trzeciej minucie gry.

W 11 minucie Norwedzy, grając w osłabieniu, wyszli na prowadzenie 4:3. W 16 minucie wynik brzmiał tylko 5:4, defensywy obu zespołów spisywały się znakomicie.

W 17 minucie po golu Daszka to Polacy wyszli na prowadzenie 7:6. Potem już tak dobrze niestety nie było - Norwegia doprowadziła do remisu, a kilka chwil później wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Taką też przewagą skończyła się cała połowa: 12:10 dla rywali, ale z szansami na to, by powalczyć po przerwie.

...i na początku drugiej odsłony ta walka się udawała - dwie bramki Daszka, jedna Gębali i w 36 minucie mieliśmy remis po 13.

Kolejne fragmenty meczu to gra punkt za punkt. Norwegowie wychodzili na minimalne prowadzenie, Polacy błyskawicznie doprowadzali do remisu. Na pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 20:20.

Trzy minuty przed końcem ofiarną interwencję zanotował Malcher, który dostał mocne uderzenie piłką w głowę. Potrzebna była pomoc sztabu medycznego, ale nasz bramkarz kontynuował grę.

Niestety w samej końcówce jednej z reprezentacji udało się odskoczyć na więcej niż punkt - byli to Norwegowie, którzy wyszli na prowadzenie 22:20. 80 sekund przed końcem zszedł Malcher, ale Polacy nie wykorzystali przewagi i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:20 dla Norwegów.
Cappy123
Zarejestrowany od: 365 dni
Ilość komentarzy: 576
Oceny: +3448
Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Stoke City Sporting Lizbona Valencia Real Madryt Athletic Bilbao Villarreal
13.01.2017 / 04:57:35
Z czasem powinno być lepiej! Trzeba powoli wyeliminować głupie błędy i niepotrzebne straty,wzmocnić nieco obronę i powinno być CIEKAWIE! :)
Oceny: +479
Arsenal Londyn Liverpool FC Olympique Marsylia Borussia Dortmund Wisła Płock Polska
13.01.2017 / 00:30:17
Jak zwykle,czy te lajzy wygraja kiedykolwiek trzy mecze z rzedu?
Mati 09
Zarejestrowany od: 728 dni
Ilość komentarzy: 3090
Oceny: +15020
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Pogoń Szczecin Polska
12.01.2017 / 23:53:18
Szkoda bo mogli wygrać. Zabrakło zimnej krwi pod koniec. Teraz musi być tylko lepiej!
mrino
Zarejestrowany od: 62 dni
Ilość komentarzy: 102
Oceny: +873
Liverpool FC Borussia Dortmund AS Roma Legia Warszawa Polska Portugalia Real Madryt FC Barcelona Atlético Madryt
12.01.2017 / 23:13:52
Malcher niczym Szmal
slap
Oceny: +920
13.01.2017 / 07:38:51
W wielu sytuacjach był chyba nawet lepszy. I oby tak dalej.
laola
Zarejestrowany od: 980 dni
Ilość komentarzy: 824
Oceny: +9150
Polska
12.01.2017 / 23:13:35
Zmiana pokoleniowa, ale znaki rozpoznawcze czyli: długie okresy bez strzelenia gola, niewykorzystywanie gry w przewadze, głupie błędy w ataku, to że my na swojego gola musimy się nieźle napracować a rywal często zdobywa swoje bez najmniejszego wysiłku jak były tak są nadal. Ale jak na tak przetrzebioną kadrę, bo nie tylko wielu odeszło ale też masa kluczowych zawodników złapała kontuzje za pięć dwunasta to jestem bardzo zadowolona, nie spodziewałam się że zagrają tak wyrównanie spotkanie. Owszem, Norwedzy nie są potęgą, ale mają na pewno więcej doświadczenia co dało o sobie znać w końcówce. Jest potencjał w tych chłopakach, a to co robił Malcher na bramce to nic tylko bić brawo. Nikt o zdrowym rozsądku chyba nie spodziewa się że na tym turnieju coś zwojujemy, chodzi o to żeby grać jak najdłużej i łapać doświadczenie i myślę że na razie nie możemy narzekać.
TO_TYLKO_PIŁKA
Zarejestrowany od: 40 dni
Ilość komentarzy: 13
Oceny: +41
Liverpool FC Manchester City PSG Borussia Dortmund AC Milan Juventus Turyn Legia Warszawa Polska FC Barcelona Atlético Madryt
12.01.2017 / 23:13:07
Nieźle, niech nowi nabierają doświadczenia.
luNq69
Zarejestrowany od: 700 dni
Ilość komentarzy: 5619
Oceny: +28544
Liverpool FC Napoli Wisła Kraków Polska Sevilla Guangzhou Evergrande Termalica Nieciecza
12.01.2017 / 22:43:21
Bardzo fajne 50 minut pokazuje, że talent i serce do walki (czyli solidne podstawy nowej wspaniałej drużyny) to chłopaki mają. Brakuje tylko doświadczenia. Nawet Niewrzawa, co miał parę strat, kilka razy pokazał bardzo ciekawe zagrania. Z czasem proporcje się zmienią. Panowie dobra robota, grajcie tak dalej a efekty przyjdą.
Mati95
Zarejestrowany od: 683 dni
Ilość komentarzy: 278
Oceny: +4385
Inter Mediolan Polska Real Madryt Korona Kielce
12.01.2017 / 22:38:10
Największym plusem okazał się Malcher wielu obwiało się bez Szmala w bramce będzie o wiele gorzej a on grał dzisiaj koncertowo , niestety zabrakło koncentracji i konsekwencji z przodu w ostatnich 10 minutach ... w niedziele z Brazylią musimy wygrać jeśli chcemy wyjść z tej grupy , ale przy takim zaangażowaniu i walce naszych chłopaków jestem o to spokojny
Football93MyLife
Zarejestrowany od: 269 dni
Ilość komentarzy: 2300
Oceny: +12412
Arsenal Londyn Liverpool FC West Ham United Polonia Warszawa Cracovia Polska Atlético Madryt
12.01.2017 / 22:36:50
Przed meczem miałem obawy co to będzie, ale z każdą minutą uwierzyłem, że to jest zespół i jak zwykle grają z sercem i emocjami. Nie wyszło ale to młode chłopaki i mają czas - nowe pokolenie - nowe nadzieje. Trzymajmy kciuki!!
bartasw
Zarejestrowany od: 244 dni
Ilość komentarzy: 26
Oceny: +496
Liverpool FC
12.01.2017 / 22:28:06
Szkoda, mieliśmy tyle okazji wyjść na prowadzenie w drugiej połowie. Nie wiadomo jak wtedy by się mecz potoczył. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą :/ Chociaż ogólnie miłe zaskoczenie grą chłopaków. :)
12.01.2017 / 22:26:46
No szkoda ale luk w obronie nie można zostawiać. Polacy zagrali bardzo dobrze nasz bramkarz bosko bronił, Daszek 100% ale obawiam się Japonii bo dobrze dzisiaj zagrali. Do boju Polska !
dawidinho
Zarejestrowany od: 1141 dni
Ilość komentarzy: 8130
Oceny: +48569
Borussia Dortmund
12.01.2017 / 22:25:25
Brawo panowie za walke, ale mamy okrojony skład, a w grupie nie lepiej... Francja, Rosja, Japonia i Brazylia
mrino
Oceny: +873
12.01.2017 / 22:25:12
Malcher broni a Polacy nie potrafią gola strzelić to na darmo to staranie naszego bramkarza
Amaranthe
Zarejestrowany od: 215 dni
Ilość komentarzy: 138
Oceny: +1160
Arsenal Londyn PSG Polska Lechia Gdańsk
12.01.2017 / 22:24:56
Jest potencjał. Walka była. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji po udanych obronach Malchera. No ale wiadomo, nerwówka. Przegrali ale jakoś nie czuje tej porażki.
Dejwidosss
Zarejestrowany od: 137 dni
Ilość komentarzy: 35
Oceny: +241
Argentyna Brazylia Arsenal Londyn Manchester United West Ham United Bayern Monachium Borussia Dortmund Polska FC Barcelona Urugwaj
Oceny: +9529
Hull City Bayern Monachium Napoli Legia Warszawa Polska FC Barcelona Zagłębie Sosnowiec
12.01.2017 / 22:24:30
Nie dużo brakowało , obrona super , skuteczność słaba.Przez ostatnie 10 minut Polacy nie zdołali zdobyć bramki ale tu widać brak doświadczenia.Młoda drużyna ale widać że coś z tego będzie.Powodzenia.
Budziula
Zarejestrowany od: 804 dni
Ilość komentarzy: 64
Oceny: +625
Chelsea Londyn
12.01.2017 / 22:23:55
Dobra gra! Szkoda tych ostatnich 5 minut, wszystko to mogło się potoczyć zupełnie inaczej :/
FC Chelsea
Zarejestrowany od: 661 dni
Ilość komentarzy: 558
Oceny: +4331
Chelsea Londyn Borussia Dortmund AC Milan Lech Poznań Polska FC Barcelona
12.01.2017 / 22:22:16
Chlopaki grali bardzo dobrze , glowa do gory udkujemy sie z brazylia I skośnookimi . A tak wogole przy stanie 20 do 21 dla norwegi polska miala akcje ale krajewski przekroczyl linie... nie wiadomoc co by bylo gdyby tego nie zrobil wiec wydaje mi sie ze powinien wziasc to na siebie zwlaszcza ze jest najbardziej doswiadczonym zawodnikiem . Jesli chodzi o najlepszych z Pl to szykuje nam sie drugi szmal I bielecki . :)
bartasw
Oceny: +496
12.01.2017 / 22:26:16
drugi Bielecki oby, ale bramkarz ma już swoje 30 lat więc nie wiadomo ile jeszcze pogra, chociaż Szmal grał do 38 r.ż :D
emerHK
Oceny: +479
13.01.2017 / 04:00:06
to nie wiadomo, czy do późnej 30-stki? Bo nie wiem w końcu, co masz na myśli :)
jponekaj87
12.01.2017 / 22:21:31
Szkoda ze obrony Malchera nie przełożyły się na punkty w ataku. Ale była ambicja i emocje z czego nasi szczypiorniści słyną
slap
Oceny: +920
13.01.2017 / 07:47:17
Drużyna jest w kompletnej przebudowie. Mimo przegranej zagrali bardzo dobry mecz. Jak poprawią atak - bo 10 minut bez bramki to masakra - to nawet Norwegia mogłaby się obawiać o wynik. Szanse na remis były, a zwycięstwo to już by było marzenie.