betclic

Nietypowe porównanie słynnego trenera. "Verratti jest jak Picasso"

Ostatnia aktualizacja: 11/04/16 13:09, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com

Arrigo Sacchi zachwyca się umiejętnościami Marco Verrattiego. Słynny trener uważa, że rozgrywający PSG osiągnie szczyt formy dopiero za kilka lat.

- Verratti to wielki talent. Znam go bardzo dobrze, bo pracowałem z nim w zespołach młodzieżowych we Włoszech. Ma wielkie umiejętności. To jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy na świecie - uważa Sacchi.

- Gdybym miał porównać go do jakiegoś artysty, to wybrałbym Pablo Picasso. Jest nieprzewidywalny. Verratti może nie ma zbyt dobrych warunków fizycznych, ale jest bardzo inteligentny. Może być jeszcze lepszy, ale musi zachować pokorę i dążyć do doskonałości. Gdy Carlo Ancelotti był trenerem PSG, to czasami musiał podnosić na niego głos, ale był z niego bardzo zadowolony - podkreśla były selekcjoner reprezentacji Włoch.

- Verratti ma dopiero 23 lata i wciąż się rozwija. Ma wszystko, żeby stać się prawdziwym mistrzem. W dzisiejszych czasach piłkarze osiągają szczyt formy między 28 a 30 rokiem życia - kończy Sacchi.

Verratti w tym sezonie wystąpił w 26 meczach PSG, w których zaliczył cztery asysty. Wiele tygodni stracił jednak z powodu kontuzji.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Junior starszy
Dami427
Zarejestrowany od: 895 dni
Ilość komentarzy: 331
Oceny: +3356
Kibicuje:
Olympique Lyon Polska FC Barcelona
11.04.2016 / 14:55:47
Verratti jest świetny , swoim stylem gry przypomina mi Inieste , ma strasznie podobny sposób poruszania się po boisku . Świetnie by było kiedyś zobaczyć go np. w Barcelonie , bo stylem gry by pasował idealnie a przy nim np. Pogbę . Jeden zwinny i świetny technicznie drugi zaś świetne warunki fizyczne , ale byłby środek pola , marzenie :D
Junior
VinYLtRoNIc
Zarejestrowany od: 547 dni
Ilość komentarzy: 154
Oceny: +1026
Kibicuje:
Juventus Turyn
11.04.2016 / 15:03:05
Również chciałbym zobaczyć środek pola Pogba z Verrattim. Lecz moim marzeniem jest by stało się to w Juventusie !

Tabela