Nietypowy gol w finale KMŚ. Julian Alvarez zrobił to jak Leo Messi [WIDEO]

Atomowy początek finału Klubowych Mistrzostw Świata w wykonaniu Manchesteru City. Nie minęła nawet minuta, a drużyna Pepa Guardioli już prowadziła.
Wypadki potoczyły się bardzo szybko. Marcelo wybił piłkę przed siebie, ale zrobił to na tyle źle, że na połowie Fluminense przejął ją Nathan Ake. Holender podciągnął kilka metrów i oddał techniczny strzał w kierunku bramki. Trafił w słupek, ale na miejscu był Julian Alvarez, który popisał się skuteczną dobitką.
Mistrz świata wpisał się na listę strzelców w bardzo nietypowy sposób. Piłkę do siatki skierował... klatką piersiową. Była 40 sekunda gry.
Gol Alvareza wywołał skojarzenia z trafieniem Leo Messiego w finale Klubowych Mistrzostw Świata w 2009 roku. FC Barcelona wygrała wtedy z Estudiantes 2:1. Jego gola można zobaczyć na poniższym skrócie od 2:31.
Marcin Karbowski22 Dec 2023 · 19:29