Nieudana próba generalna przed Euro 2016. Polska w kiepskim stylu przegrała z Holandią [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 w przedostatnim meczu sparingowym przed Euro 2016.

W pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymywali się Holendrzy, ale to biało-czerwoni stworzyli sobie dogodne okazje do zdobycia bramki.

W siódmej minucie przed doskonałą szansą stanął Arkadiusz Milik. Polacy odzyskali piłkę na połowie rywala, wyprowadzili akcję, po której napastnik Ajaksu wyszedł sam na sam - w międzyczasie faulowany był Robert Lewandowski, ale sędzia zastosował przywilej korzyści - lecz nie potrafił pokonać bramkarza Holandii, trafiając tylko w poprzeczkę. Za moment nieprzyjemny strzał tuż zza pola karnego oddał Krzysztof Mączyński. Jasper Cillessen złapał jednak piłkę na raty.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Adama Nawałki w końcu zdobędą bramkę, do naszej siatki trafili przeciwnicy. Wojciecha Szczęsnego uderzeniem głową po dośrodkowaniu Berghuisa pokonał, zupełnie niepilnowany w polu karnym, Vincent Janssen.

W następnych minutach Holendrzy jeszcze dwukrotnie zagrozili naszej bramce, ale do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już więcej bramek i Polacy do szatni schodzili z wynikiem 0:1.

Pierwsze minuty drugiej odsłony wcale nie wyglądały lepiej w wykonaniu podopiecznych Adama Nawałki. Tymczasem w 60 minucie doprowadzili do wyrównania. Artur Jędrzejczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, pewnie pokonując bramkarza rywali uderzeniem głową.

Polacy próbowali pójść za ciosem. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym Holendrów, lecz jeden z naszych zawodników poślizgnął się i nie doszedł do piłki w bardzo dogodnej sytuacji do strzelenia gola na 2:1.

W 76 minucie to Holendrzy znowu byli na prowadzeniu.. Rywale wykorzystali nieporadność naszej obrony w polu karnym. Podanie od Narshingha otrzymał Georginio Wijnaldum, który nie miał problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego.

W 82 minucie podwyższyć prowadzenie mógł Quincy Promes, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny. W odpowiedzi niebezpiecznie uderzał Sławomir Peszko, ale doskonałą interwencją popisał się Jasper Cillessen.

Ostatecznie Polska przegrała z Holandią 1:2. Kolejnym sparingpartnerem biało-czerwonych będzie Litwa.