Nieudany debiut Skorupskiego

Ostatnia aktualizacja: 15/08/15 21:25, Komentarzy: 0

0
0

Vicenza Calcio wygrała na wyjeździe w ramach III rundy Coppa Italia 1:0 (0:0) z Empoli FC i dzięki temu awansowała do kolejnej fazy turnieju. Oficjalny debiut w szeregach gospodarzy zaliczył wypożyczony na rok z AS Romy Łukasz Skorupski.

Były gracz Górnika Zabrze, który debiutował już w dorosłej reprezentacji Polski, piłkę z siatki musiał wyciągnąć w 53. minucie rywalizacji. 24-letniego Polaka pokonał wówczas włoski skrzydłowy Biancorossich Leonardo Gatto.

W kolejnej fazie Pucharu Włoch drużyna ze Stadio Romeo Menti zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy beniaminkiem Serie A Carpi FC 1909 a AS Livorno Calcio, które występuje na co dzień na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Warto także zaznaczyć, iż podobnie jak Łukasz Skorupski od pierwszej do ostatniej minuty starcia na boisku przebywał 21-letni Piotr Zieliński, który barw Empoli FC broni od lata ubiegłego roku.