Niewiarygodne! Walia sensacyjnie pokonała Belgię i awansowała do półfinału EURO 2016! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01/07/16 22:49, Komentarzy: 57

52
57

Reprezentacja Wali sensacyjnie pokonała Belgię 3:1 i zagra o finał EURO 2016 z Portugalią.

W siódmej minucie spotkania powinno być już 1:0 dla Belgii. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Yannick Ferreira-Carrasco. Potem dobitkę Thomasa Mueniera na linii bramkowej zatrzymał obrońca Ben Davies. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Edena Hazarda, ale Walijczycy wyszli ostatecznie obronną ręką, wybijając piłkę na rzut rożny.

W odpowiedzi na bramkę Belgów pomknął Gareth Bale, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę.

W 13 minucie mieliśmy już 1:0 dla Belgii. Piękną bramkę z 25 metra zdobył Radja Nainggolan, trafiając w samo okienko walijskiej bramki.

Kilka minut później bramce Thibauta Courtoisa zagrozili Walijczycy, którzy z minuty na minutę byli coraz niebezpieczniejsi. Tym razem udanie interweniował belgijski golkiper.

W 30 minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia. Walia wykonywała rzut rożny, dośrodkowywał Aaron Ramsey, a piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Ashley Williams.

Za moment znowu groźnie zrobiło się pod belgijską bramką, lecz uderzenie Garetha Bale'a złapał Thibaut Courtois. Przed końcem pierwszej połowy uderzał jeszcze Aaron Ramsey, futbolówka odbiła się od Jasona Denayera i w niewielkiej odległości minęła bramkę Belgów.

Na początku drugiej połowy trzy dogodne okazje do zdobycia bramki stworzyli sobie Belgowie i wydawało się, że odzyskują kontrolę nad spotkaniem. Tymczasem w 55 minucie to Walia strzeliła gola. Kapitalną akcją indywidualną popisał się Hal Robson-Kanu, który jednym zwodem zwiódł belgijską defensywę i pokonał bezradnego Thiabauta Courtoisa.

W kolejnych minutach Belgowie starali się odrabiać straty. Wyrównać próbowali kolejno Kevin De Bruyne, Marouane Fellaini, Romelu Lukaku, Axel Witsel czy Radja Nainggolan. Żadnemu nie udało się jednak wpakować piłki do siatki rywali.

Tymczasem w 86 minucie Belgię dobił Sam Vokes. W prawego skrzydła dośrodkował Chris Gunter, a uderzeniem głową Thibauta Courtoisa pokonał wspomniany Sam Vokes.

Takim też wynikiem zakończył się ten mecz. Walia sensacyjnie pokonała Belgię i awansowała do półfinału EURO 2016.

* * * * * *
Walia - Belgia 3:1 (1:1)
Bramki: Williams 31, Robson-Kanu 55, Vokes 86 - Nainggolan 13.

Walia: Hennessey - Chester, Williams, Davies - Taylor, Allen, Ledley (78 King), Ramsey (90 Collins), Gunter - Robson-Kanu (80 Vokes), Bale.

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (75 Mertens) - Nainggolan, Witsel, Ferreira-Carrasco (46 Fellaini), De Bruyne, Hazard, R. Lukaku (84 Batshuayi).

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).
Żółte kartki: Davies, Chester, Gunter, Ramsey - Fellaini, Alderweireld.
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 691 dni
Ilość komentarzy: 8349
Oceny: +40920
Arsenal Londyn Leicester City FC PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
04.07.2016 / 20:27:59
Gratulacje Walia!! Chciałbym żebyście zagrali w finale :)
progo9
Zarejestrowany od: 288 dni
Ilość komentarzy: 110
Oceny: +888
AC Milan Wisła Kraków
02.07.2016 / 09:00:47
Wilmots powinien wylecieć na zbity ryj. Dostał szansę na zbudowanie fajnej ekipy i to mu się udało. Ale z taką kadrą odpaść w meczu z Walią to kompromitacja. Belgowie mieli chyba najmocniejszą kadrę na całym euro i dali dupy po całości.
Oceny: +13743
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
02.07.2016 / 07:29:19
Co w tym niewiarygodnego ?? Belgia jest przereklamowana ... bardzo sie ciesze ze Wallia wygrała !
02.07.2016 / 01:51:24
Sensacja? W eliminacjach też ich popchnęli 1:0 w dwumeczu. Belgia tylko na papierze wygląda lepiej. Kolejny przykład na to, że obrona wygrywa mecze, turnieje. Portugalia po dwóch dogrywkach fizycznie nie da rady. Mocno kibicuje walijczykom w finale.
thefirehunter
Zarejestrowany od: 491 dni
Ilość komentarzy: 3288
Oceny: -6042
02.07.2016 / 01:06:26
Co wskazuje na Włochów, poza tym że wszystkie wyniki, statystyki i fakty wskazują na Niemców? No co na nich wskazuje, oprócz eksperckich słów? Czy kiedyś się dowiem?
RaraAvis
Zarejestrowany od: 166 dni
Ilość komentarzy: 93
Oceny: +953
Ajax Amsterdam Widzew Łódź Polska FC Barcelona
02.07.2016 / 00:40:44
No mam nadzieje że fart Portugalii w tym turnieju już się wyczerpał i Walia ich odprawi....
Delfinek
Zarejestrowany od: 326 dni
Ilość komentarzy: 1080
Oceny: -4408
Brazylia Chelsea Londyn Anglia Olympique Marsylia Bayern Monachium AC Milan Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Porto
02.07.2016 / 00:21:04
Brawa dla Walii. Belgia zawiodła, fatalna defensywa. Chyba czas poszukać nowego trenera, Belgia podobnie jak Anglia ma bardzo dobry skład tylko brakuje odpowiedniego trenera. To Portugalia przed wielką szansą i mam nadzieje, że to oni wygrają Euro. Jak mamy przegrywać to z mistrzami.
kuba11113
Zarejestrowany od: 157 dni
Ilość komentarzy: 1
Oceny: -3
01.07.2016 / 23:55:34
Grając z taką pasją Walijczycy na mają wygraną w kieszeni. Cała Polska 100% za Walią. Niech pokażą Ronaldo, gdzie ich miejsce. Finał Walia - Włochy!
Oceny: +857
Bahamy Brytyjskie Wyspy Dziewicze Republika Zielonego Przylądka Chiny Fidżi Jamajka Oman Pakistan Sri Lanka Wietnam
01.07.2016 / 23:24:25
Dla mnie to nie niewiarygodne... Czułem, że przejdą
AcMilan0728
Ilość komentarzy: 34
Oceny: +173
01.07.2016 / 23:16:40
A więc jednak! Skreśliłem Walie a oni zaskakują i pokonują Belgów.Brawa dla nich i życzę miłego pokonania Portugalii 2:0
01.07.2016 / 23:14:19
To co zrobiła Walia jest coś niewiarygodnego ,ale z taką grą i z taką walką zasługiwali na ten awans!!!!!Jak z Portugalią tak zagrają to są w stanie ich wyeliminować i zagrać w finale!!!
Szycha441
Zarejestrowany od: 1337 dni
Ilość komentarzy: 57
Oceny: +259
Liverpool FC
01.07.2016 / 23:13:16
Żadne zaskoczenie... Hejtujcie, ale to co gra Walia w tym turnieju to światowy futbol.
Mati 09
Zarejestrowany od: 651 dni
Ilość komentarzy: 2929
Oceny: +13926
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Pogoń Szczecin Polska
01.07.2016 / 23:10:48
3 ''dziecko'' od prawej ! - haha
01.07.2016 / 23:07:52
gra w obronie belgi to jakaś improwizacja.W ogóle jakby nic się nie przygotowali pod obrone tylko ofensywnie
Football93MyLife
Zarejestrowany od: 192 dni
Ilość komentarzy: 1647
Oceny: +8231
Arsenal Londyn Liverpool FC West Ham United Polonia Warszawa Cracovia Polska Atlético Madryt
01.07.2016 / 23:04:55
Z taką grą obrońców Belgijskich wynik nie mógł być inny. Padaka. Gdyby był Vermaelen i Vertonghen kto wie jakby się to potoczyło.
Oceny: +3200
Santos West Ham United SC Heerenveen Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska Elche CF KSZO Ostrowiec Videoton
01.07.2016 / 23:02:51
Jest! Brawo! Belgia upokorzona, niech spieprza z Euro i niech spada z rankingu. Walia zagrała świetnie, grali z sercem i opłaciło się. Szkoda tylko, że paru graczy nie zagra w półfinale (Ramseya będzie brakować). Muszę też dodać, że SĘDZIOWANIE BYŁO FATALNE: sędzia najpierw nie widział kilku fauli Denayera, potem porozdawał kartki Walijczykom, potem nie chciał ukarać Hazarda za chamskie zagranie ręką, a potem nie podyktował Belgom karnego, który jednak im się należał. Brawo Walia, wypad Belgia, wypad sędzia!
01.07.2016 / 23:00:45
Być może narażę się niektórym, ale to pokazuje, że Polska nie zagrała na tym turnieju aż tak rewelacyjnie jak się niektórym wydaje. Skoro taka Walia czy Islandia robią furorę, to my mając takie gwiazdy w składzie tym bardziej mogliśmy. Powiedzmy to sobie szczerze: Lewandowski i Milik na tym turnieju zagrali żenująco i dali ciała po całej linii. Pazdan, Glik, Krychowiak i inni mogą mieć słuszne pretensje do nich, bo zagrali turniej życia i gdyby dwójka naszych "wybitnych" napastników nie dala ciała, to Polska mogłaby zajść naprawdę daleko.
alexis37
Zarejestrowany od: 909 dni
Ilość komentarzy: 83
Oceny: +1036
Galatasaray SK Turcja
01.07.2016 / 23:14:56
Racja, w Polsce panuje fanatyzm i ludzie uważają naszą reprezentację za najlepszą na świecie mimo że taką nie są i nie zapowiada się żeby byli w najbliższym czasie. Można było to zobaczyć po niektórych postach typu: ''Polska rozjebie tę Portugalię a potem Belgię w półfinale, Finał jest nasz''. No sorry ale mówienie o finale przed meczem ćwierćfinałowym jest co najmniej żenujące. Co do gry naszej reprezentacji, nie było tak źle ale tutaj kolega ma racje, min: Islandia i Walia mimo że ''na papierze'' wyglądają gorzej to grają-grali lepiej od nas i taka jest niestety prawda ale wiele ludzi będzie zaprzeczało, że tak nie jest. Szacunek dla obu reprezentacji za dojście do tego szczebla w turnieju!
Blackrist
02.07.2016 / 02:33:03
W ciągu 3 lat kadencji Nawałki awansowaliśmy w rankingu FIFA o 62 miejsca, kto wie co będzie dalej..nie ma co pierdolić, że na coś nie zanosi się w najbliższym czasie, bo tego nikt nie wie. Jest dobrze, pożyjemy zobaczymy.
P.S. Mimo, że ten ranking o kant dupy tylko rozbić, to jednak faktem jest, że lepiej jest znajdować się w nim na jak najwyższej pozycji.
patrio11
Zarejestrowany od: 455 dni
Ilość komentarzy: 463
Oceny: +4333
Bayern Monachium Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska Stal Stalowa Wola
01.07.2016 / 23:00:15
Kolejny dowód na to, że piłka to gra drużynowa i ważniejsze jest to jak funkcjonuje zespół a nie umiejętności poszczególnych piłkarzy. Co z tego, że Belgia miała w składzie niemal same gwiazdeczki skoro nie było między nimi dobrej współpracy a pomysł na mecz wyglądał jak w okręgówkach
koniu5097
Zarejestrowany od: 174 dni
Ilość komentarzy: 39
Oceny: +126
01.07.2016 / 22:57:33
Pieknie nie kalkulowali i oplacilo sie Oj nasi moga zalowac No jeszcze islandia rozwali francje i wszystko gra Jakby byl final walia islandia to grubo heheheh
matthias9396
Zarejestrowany od: 310 dni
Ilość komentarzy: 46
Oceny: +498
Manchester United Jagiellonia Białystok Real Madryt
01.07.2016 / 22:56:29
Duża niespodzianka, ambicja i dobra taktyka. Owszem mają Bale, ale to tylko jeden gracz na światowym poziomie. I to Walia bądź Portugalia zagra w finale ME kto by tak wcześniej wytypował?!
Walia= Leicester??!!
Elan0
Ilość komentarzy: 640
Oceny: +6117
Chelsea Londyn Anglia Polska
01.07.2016 / 22:54:52
Fatalna gra w obronie Belgów ale co się dziwić skoro podstawowi zawodnicy zostali wykluczeni albo przez kontuzje albo przez kartki .
01.07.2016 / 22:54:38
Sensacją to jest co najwyżej to, że Belgia doszła tak daleko.
erris
Zarejestrowany od: 216 dni
Ilość komentarzy: 80
Oceny: +1840
Bayern Monachium Polska
01.07.2016 / 22:54:35
Tego się nie spodziewałem, gratulacje, jak najbardziej zasłużony awans.
kibol95
Zarejestrowany od: 215 dni
Ilość komentarzy: 519
Oceny: +4159
Śląsk Wrocław
01.07.2016 / 22:54:10
Cóż za debiut na Euro. Trzeba uczciwie przyznać, że są jeszcze większą rewelacją niż Polska
.Robert
01.07.2016 / 23:20:31
Polska nie była żadną rewelacją na Euro. Ćwierćfinał to było minimum przy potencjale jaki ma Polska i przed turniejem właśnie taki rezultat większość ekspertów typowało.
- nie grali na Euro 2012 i MŚ 2010

Ktoś jeszcze uważa, że ten ranking jest śmieszny? :)

Mogli by zrobić tak, że:
Każda drużyna za wygraną w meczu towarzyskim dostaje 3 pkt, za remis 1, za porażkę 0.

Za wygranie meczu w eliminacjach (a każda reprezentacja takie ma) 6 pkt, za remis 3, za porażkę 0.

Za wygraną w turnieju 9 punktów, 6 za remis i 3 za porażkę no bo w końcu turniej nie ważne jaki czy to ME czy Mundial, Copa America, itp

Polska – Czechy 3:1 towarzyski - 3 pkt

W ten sposób Polska za 2015 zdobyła by 31 punktów (jeżeli nie ojebałem się w liczeniu i przyznawaniu punktów)

No fakt trochę mało tych punktów dlatego proponuje brać pod uwagę wszystkie ostanie 30 meczy danej reprezentacji, albo tak jak ranking bodajże UEFA bierze ostatnich 5 sezonów to tutaj byśmy braki pod uwagę ostatnie 5 lat. Można też dodać kolejne punkty np za udział w turnieju, wygraną turnieju, albo jakieś punkty za wygranie grupy.

Co wy na to? na moje głupie pie*dolenie
dawidinho
01.07.2016 / 22:53:21
Jest mi przykro, że to Walia zastała czarnym koniem tego turnieju. a nie Polska. Gratulacje dla nich bo sobie zasłużyli i mam nadzieję, że pokonają Portugalię
Oceny: +2423
Argentyna Manchester City Borussia Dortmund FC Barcelona Atlético Madryt Sevilla
01.07.2016 / 22:52:55
Czy tylko mnie wkurw*a trener Wilmots i jego biust ?
02.07.2016 / 00:35:22
ja tam bym jednak stawial na Islandczykow. Po Walijczykach mozna bylo sie spodziewac, ze zagraja dobrze, paru konkretnych pilkarzy maja. natomiast obstawial ktos Islandie w cwiercfinale?
01.07.2016 / 22:55:22
Włochy moim zdaniem jednak wygrają to Euro.
MAG40
Oceny: -348
01.07.2016 / 23:43:07
01.07.2016 / 22:52:08
Nie przesadzajmy, ale szanse na final Walii sa ku*wa prawie jak w banku.
01.07.2016 / 23:00:39
Oj sorry
zapomnialem ze Walia bedzie bez Ramseya. Moim zdaniem MOTM wiekszosci meczow Wali na Euro