Niezbyt udany początek Legii w eliminacjach do LM. Tylko remis z mistrzem Bośni i Hercegowiny [VIDEO]

asinfo
Legia Warszawa tylko zremisowała 1:1 na wyjeździe z mistrzem Bośni i Hercegowiny, Zrinjski Mostar, w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Od pierwszych minut to legioniści mieli przewagę. Prowadzili atak pozycyjny, ale nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Gospodarze natomiast ograniczali się praktycznie tylko do obrony i rzadko zagrażali bramce Arkadiusza Malarza.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wieli ciekawych akcji po jednej i drugiej stronie boiska. W dziesiątej minutą przed niezłą okazją stanął Nemanja Nikolić, lecz zbyt długo składał się do strzału i został on zablokowany. W odpowiedzi uderzał zawodnik mistrzów Bośni i Hercegowiny, ale jego strzał również został zablokowany.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęła Legia. Najpierw w 49 minucie minimalnie nad poprzeczką uderzył Nemanja Nikolić po prostopadłym podaniu Ondreja Dudy. Za chwilę jednak napastnik warszawskiego zespołu już się nie pomylił i otworzył wynik spotkania. Tym razem podawał Thibault Moulin, a reprezentant Węgier nie dał szans bramkarzowi przeciwnika.

Kilka minut później niebezpiecznie zrobiło się pod bramką legionistów. W sytuacji sam na sam z Radosławem Cierzniakiem, który po przerwie zastąpił Arkadiusza Malarza, znalazł się napastnik Zrinjski Mostar, lecz polski golkiper był górą. To był poważne ostrzeżenie dla Legii, która sześćdziesiąt sekund później straciła gola. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bilbija, a piłkę w siatce uderzeniem głową umieścił Katanec.

W 70 minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli legioniści, ale strzał Nemanji Nikolicia znakomicie obronił Kozić.

Mimo starań Legia Warszawa nie była w stanie wbić kolejnego gola i pokonać mistrza Bośni i Hercegowiny. Polski zespół tylko zremisował 1:1 ze Zrinjski Mostar w pierwszym meczu drugiej rundy Ligi Mistrzów.