Niezłe noty Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17/10/15 19:13, Komentarzy: 6

4
6

Po wyjazdowej wygranej 1-0 Bayernu z Werderem Brema Robert Lewandowski nie powiększył swojego dorobku bramkowego, ale komentatorzy zgodnie uznają, że miał trudne zadanie.

Polak miał w tym meczu swoje okazje. W 22. minucie po zagraniu Thomasa Muellera spudłował z bliska po próbie uderzenia piłki "szczupakiem". Z kolei w 71. minucie bramkarz rywali, Felix Wiedewald, zaatakował Lewandowskiego wyprostowaną nogą. Trafił w kolano, powinien był otrzymać czerwoną kartkę i zafundować swojej drużynie rzut karny, ale sędzia przewinienia się nie dopatrzył i był w tym "niedopatrywaniu" osamotniony.

Serwis Goal.com przyznał polskiemu napastnikowi 3 gwiazdki (na 5 możliwych). W komentarzu przyznano, że we wspomnianej sytuacji z 22. minuty prawdopodobnie powinien zachować się lepiej. Dziennikarze zauważyli jednak, że mimo braku gola ściągał na siebie uwagę obrońców - jego kapitalna ostatnio forma sprawiła, że ci nieustannie starali się go podwajać.

Piłkarzem meczu Goal.com wybrał Thiago, który popisał się piękną asystą przy trafieniu Muellera. Ogółem sześciu piłkarzy mistrza Niemiec dostało lepszą ocenę niż Lewandowski.

Bardzo podobnie widział to statystyczny serwis WhoScored, który ocenił lepiej pięciu zawodników. Lewandowskiemu przyznano notę 7.0, tu również najlepszy okazał się Thiago (8.6).

Komentatorzy zauważali też, że mniejsza liczba sytuacji Lewandowskiego zbiegła się z brakiem w składzie skrzydłowych - Comana i Douglasa Costy. I faktycznie - poza dryblującym kilka razy Thiago druga linia Bawarczyków składała się z graczy o zdecydowanie innym profilu niż przywołana dwójka.
Źródło: goal.com/whoscored/