betclic

Nikolić: Trener ma nas nauczyć wygrywać każde spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 26/11/15 15:59, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Jest objawieniem tego sezonu Ekstraklasy i prawdopodobnie najlepszym transferem, jaki w ostatnich sezonach przeprowadził polski klub. W rankingach strzelców lig europejskich znajduje się w czołówce i choć ostatni zdobywa mniej goli, ma aż siedem bramek przewagi nad drugim w klasyfikacji Mariuszem Stępińskim z Ruchu Chorzów. W wywiadzie dla oficjalnej strony Legii Nemanja Nikolić, bo to o nim mowa, opowiedział o przebiegu swoich pierwszy miesięcy w warszawskim zespole.

- Na początku sezonu graliśmy bardzo wiele spotkań, a naszym celem był wtedy awans do fazy grupowej Ligi Europy i pierwsze miejsce w Ekstraklasie. Zaczęliśmy dobrze, ale potem kilku piłkarzy złapało kontuzje, a my zamiast wygrywać - remisowaliśmy, a to dla tego Klubu i kibiców za mało - powiedział. 

- Liczą się tylko zwycięstwa. Gdy trener Czerczesow po raz pierwszy wszedł do szatni, powiedział, że nauczy nas wygrywać w każdym spotkaniu. Potrzebowaliśmy takiego podejścia mentalnego. Nie ma na świecie drużyny, która rozegra w ciągu całego sezonu same świetne mecze. Dobry zespół to ten, który potrafi wygrywać, gdy nie ma swojego dnia - kontynuował. 

Nikolić jest też optymistą jeśli chodzi o współpracę ze szkoleniowcem, który zastąpił Henninga Berga:

- Z tygodnia na tydzień robimy postęp, coraz lepiej znamy się z trenerem Czerczesowem i lepiej rozumiemy jego filozofię gry.

Zapytany o stratę do Piasta, napastnik również uspokaja:

- Nie mamy z tym problemu. Wykonujemy swoją pracę, a oni robią swoją. To oczywiście bardzo dobra drużyna - gdyby było inaczej, nie wygrywaliby co tydzień. Wszyscy mówili, że Piast w końcu się zmęczy i przestanie zwyciężać, ale spójrz - za nami już szesnaście spotkań, a oni ciągle są na pierwszym miejscu. Wierzę jednak w Legię. Jesteśmy grupą dobrych piłkarzy, którzy prezentują wysoką jakość. Musimy zrobić wszystko, żeby przewaga Piasta topniała. Swoją szansę będziemy mieć 13 grudnia, gdy podejmiemy gliwiczan w Warszawie. Nie zapominajmy też o tym, że po 30 kolejkach punkty zostaną podzielone na pół. Nasza cel jest jasny: wygrywać każdy mecz. Jeśli to się uda, będzie dobrze - kończy Nikolić.
Źródło: legia.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela