Nokaut w końcówce - Belgia gromi Węgry i zagra w ćwierćfinale EURO!

Ostatnia aktualizacja: 26/06/16 22:48, Komentarzy: 22

0
22

W ostatnim z niedzielnych meczów 1/8 finału mistrzostw Europy Belgowie pokonali Węgrów.

Dla Węgier samo wyjście z grupy to już spory sukces - nie dokonali czegoś takiego od... pół wieku. Z kolei Belgowie na ostatnich imprezach notorycznie są stawiani w roli czarnego konia i równie notorycznie zawodzą. Również podczas francuskiej imprezy nie zachwycili wcześniej formą.

Tym razem jednak udało im się szybko zdobyć gola. Już w 10 minucie Alderweireld po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał Kiraly'ego.

Pięć minut później mogło być już 2:0 - Lukaku z pierwszej piłki znakomicie wypuścił De Bruyne, ale strzał tego ostatniego obronił golkiper Węgier.

Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi Belgów. W środku pola dobrą robotę robił Hazard. W 30 minucie znów Lukaku podaniem uruchomił De Bruyne i ponownie strzał nie sprawił wielkich problemów Kiraly'emu.

Przed przerwą żadna bramka już nie padła, choć Lovrencics groźnie próbował z dystansu i piłka minęła bramkę Belgów dosłownie o centymetry.

Tuż po wznowieniu gry klasą musiał popisać się Kiraly po tym, jak uderzenie Hazarda zmierzało tuż pod poprzeczkę.

W 66 minucie blisko wyrównania byli Węgrzy, jednak rykoszet po strzale Pintera fantastycznie wybronił Courtois.

W końcówce Belgowie rozwiali wszelkie marzenia rywali o awansie, zadając dwa szybkie ciosy. Najpierw w 78 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Batshuayi wykończył świetne podanie Hazarda, po którym znalazł się sam na sam z bramkarzem.

Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0 - tym razem sam Hazard zdecydował się na strzał z linii pola karnego i trafił. Węgrzy już się nie podnieśli, a w doliczonym czasie gry gola strzelił im także Carrasco. W efekcie przegrali 0:4 i odpadli z mistrzostw, Belgowie wystąpią w ćwierćfinale.