betclic

Nowak: Nie możemy sobie pozwolić na moment słabości

Ostatnia aktualizacja: 01/10/16 14:26, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

- Czy jesteśmy faworytem spotkania z Legią? I tak, i nie. Na pewno pojedziemy do Warszawy z nastawieniem, że jesteśmy w stanie zagrać 90 minut na wysokim poziomie. W takich meczach jak z Legią, aby myśleć realnie o zwycięstwie, trzeba wznieść się na wyżyny. I to chcemy w sobotę zrobić - mówi przed meczem 11. kolejki Lotto Ekstraklasy trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak.

Lechia do Warszawy wybiera się jako zespół z czołówki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze natomiast początku ligowej rywalizacji nie mogą zaliczyć do udanych i zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Czy sytuacja w tabeli sprawia, że Lechia do starcia z Legią przystąpi w roli faworyta?

- I tak, i nie - odpowiada szkoleniowiec Biało-Zielonych cytowany przez oficjalną witrynę zespołu.- Legia u siebie jest zawsze bardzo groźna i po tym całym zamieszaniu, jakie miało miejsce w ostatnich tygodniach, będzie chciała udowodnić, że cały czas jest w grze o mistrzostwo Polski. Na pewno pojedziemy do Warszawy z nastawieniem, że jesteśmy w stanie zagrać 90 minut na wysokim poziomie. W takich meczach jak z Legią, aby myśleć realnie o zwycięstwie, trzeba wznieść się na wyżyny. W naszej grze nie może być przestojów i trzeba być cały czas skoncentrowanym. To chcemy w sobotę zrobić - dodaje doświadczony trener.

W obecnym sezonie jednym z głównych problemów Wojskowych jest gra w defensywie, szczególnie przy stałych fragmentach. Czy gdańszczanie będą starali się wykorzystać tę bolączkę drużyny trenera Jacka Magiery?

- Wszyscy na ten temat dyskutują, ale my się na tym nie koncentrujemy. 45 minut meczu stołecznej drużyny ze Sportingiem Lizbona pokazało, że jej piłkarze umieją grać w piłkę. Legia gra bardzo dobrze pressingiem, potrafi budować akcje od tyłu i po prostu ma w sobie piłkarską jakość. Ja nie patrzę na Legię wyłącznie przez pryzmat ostatnich meczów, tylko globalnie. I z tej perspektywy trudno dostrzec słabe punkty w Legii - przekonuje Nowak.

- Musimy szybko myśleć na boisku i przewidywać, gdzie pójdzie nie tylko pierwsze czy drugie, ale także trzecie, czwarte a nawet piąte nasze podanie. W poprzednich meczach z Legią, tym w Warszawie i tym w Gdańsku pokazaliśmy, że umiemy wychodzić spod pressingu Legii i wytrąciliśmy jej ten atut z ręki. W sobotę chcemy zagrać szybko i kombinacyjnie i wystrzegać się holowania piłki. Cały czas pracujemy poza tym nad skutecznym, dobrze rozegranym kontratakiem. Nie możemy pozwolić sobie na moment słabości, bo rywal to natychmiast wykorzysta - podsumowuje swoją wypowiedź opiekun gdańskiej ekipy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!