betclic

Nowy dyrektor Akademii Śląska: Chcę podnieść jakość

Ostatnia aktualizacja: 15/12/16 18:21, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Shutterstock

– Chcemy podnieść jakość pracy w Akademii. Postawiłbym przede wszystkim na skauting, nie tylko wśród dzieci, ale również trenerów, żeby pracowali u nas dobrzy fachowcy. Trenerzy muszą rozwijać piłkarzy, by z czasem zabawę zamieniali na pełen profesjonalizm – stwierdził w swoim ostatnim wywiadzie nowy dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski.

W przeszłości 63-latek prowadził pierwszą drużynę zielono-biało-czerwonych. Miało to miejsce w latach 1992-1993 i 2014-2015. Był także piłkarzem wrocławskiego klubu i w jego barwach wywalczył w 1976 roku Puchar Polski, w 1977 roku mistrzostwo Polski i w 1978 roku wicemistrzostwo.

– Ciesze się, że spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem mediów. Chcemy stworzyć Akademię ekskluzywną, która będzie miała możliwość wychowania chłopaka, który będzie w stanie w przyszłości wskoczyć do I składu WKS-u – powiedział były szkoleniowiec Wisły Kraków, cytowany przez "slaskwroclaw.pl".

Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie ciężka praca. Już odebrałem mnóstwo telefonów i maili z gratulacjami. Przede mną jednak ciężka praca. Trzeba organizacyjnie dużo spraw ogarnąć. Liczę na ścisłą współpracę z Młodzieżowym Centrum Sportu, Akademią Wychowania Fizyczną i Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, ale też przede wszystkim z wszystkimi akademiami i klubami piłkarskimi z regionu – zaznaczył.

– Chcemy podnieść jakość pracy w Akademii. Postawiłbym przede wszystkim na skauting, nie tylko wśród dzieci, ale również trenerów, żeby pracowali u nas dobrzy fachowcy. Trenerzy muszą rozwijać piłkarzy, by z czasem zabawę zamieniali na pełen profesjonalizm. Z roku na rok potrzebne są postępy. Należy dobrać taki zespół trenerski, by szkolił najlepszych – dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
slowik68
Zarejestrowany od: 216 dni
Ilość komentarzy: 1324
Oceny: +17301
Kibicuje:
AS Monaco Bayern Monachium Napoli Legia Warszawa Polska FC Barcelona Zagłębie Sosnowiec
15.12.2016 / 20:36:43
BRAWO! Szkolić polską młodzież i przestać ściągać marnych i słabych zawodników z za granicy.