betclic

Nowy szef UEFA: Platini był dobrym prezydentem UEFA

Ostatnia aktualizacja: 14/09/16 14:40, Komentarzy: 0

0
0
Fot. thelefty / Shutterstock.com

UEFA ma nowego prezydenta. Został nim Aleksander Ceferin. Słoweniec deklaruje, że jest w stanie wprowadzić zmiany w europejskim futbolu.

Ceferin zastąpił na stanowisku Michela Platiniego, który musiał odejść ze względu na podejrzenia o udział w aferze finansowej. Słoweniec ma jednak dobre zdanie o działalności poprzednika.

- Platini był dobrym prezydentem UEFA. Zrobił wiele dobrego dla futbolu. Był bardzo charyzmatyczną postacią - nie ma wątpliwości Ceferin.

48-letni prawnik zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu europejskiego futbolu. Chciałby odejść od organizowana turniejów o mistrzostwo Europy przez kilku gospodarzy. Przypomnijmy, że mecze w ramach EURO 2020 będą rozgrywane w trzynastu krajach.

- Nie chcę robić rewolucji, ale myślę, że ewolucja jest potrzebna. Mogę wprowadzić zmiany. Choćby w liczbie gospodarzy mistrzostw Europy. Więcej niż jeden gospodarz powoduje, że wszyscy muszą odbywać niepotrzebne podróże. To nie ma większego sensu. Nie podoba mi się też to, że małe federacje mają długą drogę do Ligi Mistrzów. To nie fair - uważa nowy prezydent UEFA.
Źródło: marca.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!