betclic

Nowy trener Lecha ceni współpracę z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 01/09/16 22:48, Komentarzy: 1

0
1
Fot. lechpoznan.pl

Bogata jest kariera piłkarska obecnego trenera Kolejorza. Nenad Bjelica w przeszłości grał w m.in. Betisie Sewilla, Las Palmas, 1. FC Kaiserslautern oraz Admirze Wacker. W prawie wszystkich tych klubach Chorwat współpracował z Polakami.

Pierwszym poznanym Polakiem był Wojciech Kowalczyk, z którym Bjelica grał na hiszpańskich boiskach. - Z Kowalczykiem grałem w Betisie Sewilla i Las Palmas. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to był dobry napastnik o bardzo dużym potencjale. Myślę, że mógł osiągnąć jeszcze więcej - mówi trener Lecha Poznań w rozmowie z oficjalną stroną ekipy z Wielkopolski. 

Bjelica po przygodzie w Hiszpanii, powrócił do Chorwacji, by po roku trafić do 1. FC Kaiserslautern. - W Niemczech z kolei poznałem Kamila Kosowskiego i Tomasza Kłosa. Bardzo dobrze ich wspominam. Zresztą, kiedy ostatnio byłem raz w Warszawie, to zdzwoniliśmy się z Kłosem i udało nam się spotkać. W Niemczech przez jakiś czas dzieliliśmy nawet razem pokój - wspomina 45-letni szkoleniowiec.

W 2004 roku Bjelica trafił do austriackiej Admiry Wacker. Tam spotkał aż trzech zawodników z Polski. - W Austrii grałem z Grzegorzem Szamotulskim, Tomaszem Iwanem i świętej pamięci Adamem Ledwoniem. Adam zmarł zresztą w Klagenfurcie, czyli mieście, w którym mieszkam. Pamiętam, że chłopcy z Polski byli zawodnikami o bardzo mocnym charakterze, którzy w każdym spotkaniu dawali z siebie wszystko - kończy Chorwat.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Jerry 2
Zarejestrowany od: 1361 dni
Ilość komentarzy: 8122
Oceny: -8856
02.09.2016 / 02:12:15
Biada tym kalekom z Posen.

Tabela