betclic

Nowy trener Lechii: Sytuacja jest kryzysowa

Ostatnia aktualizacja: 01/09/15 17:50, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Thomas von Heesen we wtorek został nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk. W swoim pierwszym wywiadzie po prezentacji 53-letni Niemiec przyznał, iż w tym momencie chce on przede wszystkim poznać wszystkich zawodników pierwszego zespołu.

Na stanowisku zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Swój pierwszy mecz jako trener Biało-Zielonych rozegra tuż po przerwie na reprezentacje. Wówczas rywalem gdańskiego zespołu będzie Korona Kielce. 

Po siedmiu kolejkach ligowych Lechia Gdańsk zajmuje z siedmioma punktami na swoim koncie dwunaste miejsce w Ekstraklasie. Na taki dorobek statystyczny złożyło się jedno zwycięstwo i cztery remisy. 

- Moje pierwsze zadanie to jak najszybsze poznanie poszczególnych piłkarzy i zespołu jako całości. Musimy przeanalizować, gdzie drużyna posiada braki, w którym miejscy trzeba dokręcić śrubę, by Lechia zaczęła osiągać korzystne wyniki - powiedział Thomas von Heesen, cytowany przez oficjalną stronę internetową Lechii Gdańsk.

- Póki co, pod względem rezultatów, sytuacja jest trochę kryzysowa, ale od dzisiaj zaczynam ciężką pracę i jak najszybciej postaram się poukładać ten zespół tak, byśmy zaczęli odnosić zwycięstwa w Ekstraklasie. Chcę dać Lechii nowy impuls do osiągania sukcesów - kontynuował.

- Czeka nas selekcja piłkarzy i sprawdzenie, który jest najlepszy na danej pozycji. Do spotkania z Koroną Kielce musimy być tak przygotowani, by w meczu zagrali naprawdę najlepsi. Będziemy dużo pracować z piłką, nad podaniami i poruszaniem się po boisku, a także przyjrzymy się przygotowaniu fizycznemu zespołu. Chciałbym, byśmy pod względem motorycznym byli przygotowani nie na 90, a na 100 minut w meczu i by moi piłkarze w końcówkach spotkań byli w stanie dodać gazu w takim stopniu, jak na początku spotkania - zaznaczył.

- Drużyny, które do tej pory prowadziłem, grały ofensywnie. I chciałbym, by tak samo było z Lechią. Nie jestem jednak więźniem systemów czy ustawień na boisku. To, jakim systemem będziemy grać uzależnione jest od charakterystyki piłkarzy, których mam w drużynie. Na pewno będę stawiał na dobrą organizację gry po stracie piłki i na tworzenie sobie wielu opcji w ataku po jej odzyskaniu. Mam w drużynie kreatywnych zawodników, dlatego będę stawiał na wymienność pozycji i ich własną inwencję w budowaniu akcji - dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela