Problemy Juventusu w defensywie: Jeden obrońca złamał nogę, drugi z urazem mięśniowym

cristiano barni / Shutterstock.com
Defensor Juventusu Turyn Dani Alves złamał nogę podczas niedzielnego meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy z Genoą, zakończonego porażką Starej Damy 1:3.

Pod koniec drugiej połowy Brazylijczyka zniesiono na noszach z murawy. Turyńczycy kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ wszystkie zmiany zostały wykorzystane wcześniej. Jak się okazało, kontuzja Alvesa jest poważna, choć na razie nie wiadomo, ile potrwa jego przerwa.

To nie wszystkie kłopoty, jakie z obroną będzie miał trener Max Allegri. Urazu doznał także Leonardo Bonucci. Ma przejść badania, które pokażą, jak długo będzie odpoczywał po kontuzji mięśniowej. Prócz niego leczy się Barzagli, który po kontuzji obojczyka wróci dopiero w przyszłym roku, a nie w pełni sił znajduje się Chiellini.

Mimo porażki w ostatniej kolejce Stara Dama nadal prowadzi w tabeli Serie A. Obrońcy tytułu o cztery punkty wyprzedzają Romę oraz Milan.