betclic

Obrońca Legii: Nie jestem już młody, muszę grać

Ostatnia aktualizacja: 28/02/16 12:50, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- Klubu zaczęliśmy szukać w styczniu, tu i tam sprawdzaliśmy możliwość transferu, jakąś opcją był powrót do Slavii. Niestety, nie doszło do żadnych konkretnych rozmów. I wtedy pojawiła się Legia. Jej przedstawiciele byli konkretni i widać było, że chcą mnie w swoim zespole. Nie zastanawiałem się długo. Gram w bardzo dobrej drużynie, mam szansę na występy w pucharach, do tego mogę mieszkać w stolicy. Wszystko wyszło świetnie - powiedział Adam Hlousek portalowi "Łączy nas piłka".

Nowy nabytek stołecznej ekipy został zapytany również o to, czy będzie jeszcze grał w reprezentacji Czech. - Na razie muszę wrócić do regularnej gry, a taką możliwość daje mi Legia. Wcześniej miałem swoje występy w eliminacjach EURO 2012, zagrałem nawet kwadrans z Hiszpanią - stwierdził.

Hlousek miał trzy opcje – zostać w Stuttgarcie, przenieść się do klubu 2. Bundesligi lub spróbować szczęścia w innym kraju. - I wybrałem trzecią drogę. Nie chciałem występować w 2. Bundeslidze, w Stuttgarcie nie było dla mnie miejsca. Poza tym sam przyznasz, że nie jestem już najmłodszym zawodnikiem – muszę grać - zapewnił.

27-latek przez ostatnie półtora roku bronił barw VfB Stuttgart. Wcześniej grał w FC Nuernberg, FK Jablonec, Slavii Praga i Kaiserslautern. W Bundeslidze rozegrał 81 spotkań. Zdobył w nich cztery gole i zaliczył cztery asysty.

Hlousek jest lewym obrońcą, ale może grać również na boku pomocy i środku defensywy. Na swoim koncie ma siedem występów w reprezentacji kraju.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela