"Ty pie***lony ku***ie". Skandaliczne zachowanie gwiazdora. Nagle zaczął wyzywać chłopca od podawania piłek

Grega Valancic/PressFocus
Reprezentant Danii nie zdołał powstrzymać emocji po jednej z akcji. W pewnej chwili zaczął obrażać chłopca od podawania piłek.
Niewiele brakowało, by spotkanie San Marino z Danią zakończyło się sensacją. Finalnie trzy punkty trafiły na konto faworyta. Podopieczni Kaspra Hjulmanda wygrali ten mecz 2:1.
Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy wynik meczu otworzył Rasmus Hojlund. Mimo wielu prób rozpędzeni Duńczycy nie potrafili podwyższyć wyniku starcia. Zmarnowane sytuacje zemściły się na nich w 61. minucie. Dobrze wykonany stały fragment gry na gola dla San Marino zamienił Alessandro Golinucci. Radość outsidera trwała jednak tylko chwilę.
Bohaterem Duńczyków został Yussuf Poulsen. Napastnik RB Lipska zapewnił swojej ekipie trzy punkty. W mediach zamiast o wyniku mówi się o zachowaniu reprezentanta Danii, Kaspra Schmeichela.
W pewnej chwili 36-letni bramkarz okazał swoje niezadowolenie względem osoby podającej piłki, która celowo przedłużała grę. Jak przekazał dziennikarz, Michael Sten Jensen, golkiper Anderlechtu finalnie nie wytrzymał i w ostry sposób odniósł się do chłopca, wykrzykując w jego stronę: „Daj mi tę piłkę, ty pie****ony ku***ie.
Zaraz po zakończeniu spotkania Schmeichel udzielił krótkiego wywiadu portalowi "Ekstra Bladet". Na pytanie, czy faktycznie obraził chłopaka od podawania piłek, odpowiedział krótko.
- W trakcie spotkania mówisz wiele rzeczy, które nie zawsze pamiętasz. Ale to część gry. Jeśli mieszkałeś w Anglii, to jest to całkiem normalna rzecz - przyznał Duńczyk po meczu.
Wtorkowe starcie z San Marino było dla doświadczonego golkipera 95. występem w narodowych barwach. Pod tym względem zajmuje 14. miejsce w historii duńskiej kadry.
Piotr Sidorowicz 18 Oct 2023 · 17:16
Źródło: Ekstra Bladet