Od 0:2 do 3:2 - Real Madryt wygrał na wyjeździe z Villarreal

Maxisport/Shutterstock
Real Madryt pokonał na wyjeździe Villarreal CF 3:2 w ostatnim niedzielnym meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Liga. "Królewscy" sięgnęli po trzy punkty, choć przegrywali na początku drugiej połowy już 0:2.

Wszystko co najciekawsze w spotkaniu na Estadio de la Ceramica wydarzyło się w drugiej połowie. Gospodarze na jej początku zdobyli dwie bramki. Najpierw trafił Manuel Trigueros, a następnie Keylora Navasa pokonał w sytuacji sam na sam Cedric Bakambu.

"Los Blancos", którzy wcześniej grali przeciętnie, zdobyli kontaktowego gola w 64. minucie. Po strzale głową do siatki trafił Gareth Bale. Na nieco ponad kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Cristiano Ronaldo. W 83. minucie goście zdobyli zwycięską bramkę. W pole karne dośrodkował Marcelo, a skutecznie głową przymierzył wprowadzony kilka chwil wcześniej Alvaro Morata.

"Królewscy" są liderem ligowej tabeli, mając punkt więcej od FC Barcelony. Zespół ze stolicy ma jednak jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania. W następnej kolejce zagra u siebie z UD Las Palmas.

Natomiast "Żółta Łódź Podwodna" plasuje się na szóstej lokacie ze zdobytymi 39 "oczkami". Jej kolejnym rywalem będzie Osasuna Pampeluna.