"Odchodzę jako legenda" - fani oddali hołd Zlatanowi, a ten pobił rekord [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
To było iście królewskie pożegnanie Zlatana Ibrahimovicia w PSG - mecz z Nantes został przerwany w dziesiątej minucie, by fani mogli oddać hołd swojemu idolowi. Ten odwdzięczył się dwiema bramkami i rekordem wszech czasów Ligue 1.

W dziesiątej minucie ligowe spotkanie pomiędzy Nantes a PSG zostało przerwane na dziesięć kolejnych minut. Fani założyli wówczas maski z wizerunkiem szwedzkiego napastnika i na stojąco oklaskiwali gwiazdora mistrzów Francji.

Zlatan Ibrahimović tymczasem już w 18 minucie wpisał się na listę strzelców, a w 89 ustalił wynik spotkania na 4:0 dla jego zespołu - były to jego bramki numer 37 i 38 w obecnym sezonie w lidze. 34-letni napastnik pobił tym samym wyczyn Carlosa Bianchiego z sezonu 1977/1978 - 37 trafień - i ustanowił rekord wszech czasów Ligue 1 pod względem liczby bramek zdobytych w jednym sezonie.

Kilka dni temu Szwed zapowiedział, że żegna się z Paryżem, słowami - "Przyszedłem jako król, odchodzę jako legenda". W barwach PSG rozegrał 179 meczów i strzelił 154 gole.
Źródło: goal.com/The Telegraph