betclic

Odważna deklaracja Kubiaka: Liczy się tylko złoto

Ostatnia aktualizacja: 06/08/16 07:43, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Odważna deklaracja Michała Kubiaka. Kapitan naszych siatkarzy stwierdził, że liczy się dla niego wyłącznie złoty medal turnieju olimpijskiego.

Droga mistrzów świata do Rio była bardzo długa - kwalifikację olimpijską wywalczyli dopiero przy trzeciej okazji. Ostatnie miesiące nie były zbyt udane dla naszej reprezentacji, ale Kubiak wierzy w sukces na igrzyskach.

- Od początku powtarzam, że celem jest złoto. Po to trenujemy całe życie i przez ostatnie cztery lata. Chcemy wygrać ten turniej. To nasza pasja, zajmujemy się tym od dzieciństwa i dla mnie nie ma nic innego poza siatkówką. Nie boję się powiedzieć, że liczy się dla mnie wyłącznie najwyższy stopień podium - mówi kapitan reprezentacji Polski.

28-letni przyjmujący uważa, że nasza drużyna jest dobrze przygotowana do startu w igrzyskach. 

- By zostać mistrzem olimpijskim, trzeba pokonać wszystkich, dlatego ja się nikogo nie boję i nie ma dla mnie znaczenia, z kim zagramy. Jesteśmy dobrze przygotowani. A to, że przed wylotem do Brazylii słabo zagraliśmy w Lidze Światowej? To był dla mnie nieistotny turniej, który po prostu się odbył - mówi Kubiak.

Siatkarze swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę. Ich rywalem będzie reprezentacja Egiptu. Poza tym w fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Iranem, Argentyną, Rosją i Kubą. Do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze drużyny.
Źródło: polsatsport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!