OGC Nice z kolejną wygraną w lidze

angellli, wikipedia
Piłkarze OGC Nice wygrali przed własną publicznością z EA Guingamp 3:1 (2:0) w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Allianz Riviera na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 11. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Alessane Plea, który wbiegł w pole karne, a następnie ograł bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Jean-Michael Seri. Asystę przy golu 25-letniego pomocnika zanotował Arnaud Soquet.

Po zmianie stron goście zdobyli kontaktową bramkę. Nill De Pauw zagrał do Jimmy'ego Brianda, a ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył nie dając szans golkiperowi miejscowych na skuteczną interwencję.

Wynik rywalizacji ustalił Mario Balotelli, który trafił do siatki w końcowym fragmencie rywalizacji.

OGC Nice zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Podopieczni Luciena Favre mają na swoim koncie 49 punktów, z kolei EA Guingamp zdobyło do tej pory 31 "oczek" i znajduje się na siódmej pozycji.