betclic

Ojrzyński: Jest ciężko, ale trzeba szanować ostatnie remisy

Ostatnia aktualizacja: 20/10/15 10:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Roger Gor, wikicommons

W ostatnich czterech kolejkach piłkarze Górnika Zabrze zdobyli 6 punktów, notując wygraną ze Śląskiem i 3 remisy w meczach z Lechem, Legią i Lechią. Jednakże trener Leszek Ojrzyński liczy, że teraz tych punktów będzie zdecydowanie więcej.

- Jest ciężko, na pewno chciałoby się tylko wygrywać, ale te ostatnie remisy trzeba szanować – zaznacza w rozmowie z oficjalną stroną zabrzan szkoleniowiec Górnika, który tak jak i jego podopieczni chciałby wreszcie wyrwać się ze strefy spadkowej i rozpocząć marsz w górę tabeli.

- Trochę nas martwi to, że inni wygrywają swoje mecze i te straty punktowe do bezpiecznej strefy nie zmniejszają się. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy w niektórych meczach dogodnych sytuacji, które mogły zmienić losy meczów. Chociażby z Legią ta idealna sytuacja na 2:0. Może wtedy byłby dla nas łatwiejszy mecz. W Gdańsku nie wykorzystujemy karnego, ale stało się, jak się stało. Ważne przede wszystkim jest to, że nie przegrywamy. Ostatnia porażka zdarzyła nam się z Ruchem, ale trzeba powiedzieć, że akurat w tym spotkaniu wypracowaliśmy sobie najwięcej sytuacji bramkowych. Żadnej jednak nie udało się zamienić na bramkę – przyznaje opiekun Górnika.

O najbliższym rywalu Górnika jego trener wie bardzo dużo, wszak jeszcze nie tak dawno prowadził górali. - Podbeskidzie ma dobrą passę, wygrało na Łęcznej, wcześniej na Lechu, zaś w ostatniej kolejce zremisowało z Piastem Gliwice. Na pewno znamy silne i słabsze strony rywala, ale my skupiamy się głównie na sobie. Naszym celem na pewno jest zdobycie 3 punktów – przypomina.

Jednym z najlepszych graczy Podbeskidzia jest Mateusz Szczepaniak, który uważany jest za jedno z objawień ekstraklasy. Co sądzi o tym graczu Leszek Ojrzyński? - Znam go od dawna, wcześniej śledziłem go i chciałem go pozyskać. Gdy grał w Miedzi Legnica to oglądałem go w Rybniku, gdy ROW był jeszcze w pierwszej lidze. Na pewno zwrócimy na niego uwagę – dodaje na koniec Ojrzyński.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela