Olympique Marsylia zagra w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej

Hombrey, wikipedia
FC Bourg-Peronnas przegrał u siebie z Olympique Marsylia 2:3 (1:1) w drugim środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej.

Na Stade Municipal de Peronnas faworyzowani goście po niespełna kwadransie gry objęli prowadzenie za sprawą celnego strzału Senegalczyka Bouna Sarra, ale czternaście minut później wyrównał z rzutu karnego Lakdar Boussaha.

Pięć minut po zmianie stron Argentyńczyk Lucas Ocampos po raz drugi zaskoczył bramkarza gospodarzy, a zwycięstwo i awans przypieczętował jeszcze kwadrans przed końcem Remy Cabella.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Boussaha, po raz drugi tego wieczoru, wykorzystując "jedenastkę".

Oprócz OM w ćwierćfinałach tych rozgrywek zagrają również zespoły Girondins Bordeaux, Lille OSC oraz FC Lorient.