On się nie zatrzymuje! Teodorczyk z kolejnym golem, Anderlecht wygrywa [VIDEO]

Shutterstock
Anderlecht z Łukaszem Teodorczykiem w składzie wygrał na wyjeździe z KV Kortrijk w meczu 17 kolejki ligi belgijskiej.

Początek spotkania był spokojny, choć goście próbowali przebić się przez defensywę rywali. W 9. minucie prostopadłym zagraniem szukali Teodorczyka, ale reprezentanta Polski uprzedzili obrońcy. Siedem minut później były snajper Lecha Poznań znalazł się w znacznie korzystniejszej sytuacji - przejął podanie od Bruno i na szóstym metrze ładnie zastawił się ciałem, niestety popełnił błąd techniczny i niezbyt czysto trafił w piłkę - bramkarz nie miał kłopotów z zatrzymaniem strzału.

W 17 minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Obradović. Do "jedenastki" podszedł Herve Kage i... przegrał pojedynek z golkiperem Anderlechtu, który wyczuł jego intencje!

Niewykorzystane rzuty karne, jak wiadomo, lubią się mścić. I tak w 29 minucie "Fiołki" wyszły na prowadzenie za sprawą Nicolae Stanciu, który zostawiony przez obrońców na siedemnastym metrze posłał strzał w okienko bramki. 1:0!

Do przerwy więcej goli już nie padło, po wznowieniu czekaliśmy tylko niecałe jedenaście minut na kolejne trafienie Łukasza Teodorczyka. Polak wykorzystał zamieszanie w polu karnym, znalazł się tam, gdzie być powinien i zdobył swojego 21 gola w sezonie (i jednocześnie 13 w lidze):

W 66 minucie za faul na Teodorczyku żółtą kartkę zarobił Goutas. W 70 minucie Mobdji stanął przed szansą podwyższenia na 3:0, ale minimalnie się pomylił. Cztery minuty później nie pomylił się za to zawodnik gospodarzy - Saadi wykorzystał niepotrzebne wyjście bramkarza i strzelił gola kontaktowego.

W 83 minucie Obradović podwyższył prowadzenie Anderlechtu. Stało się jasne, że "Fiołki" tego spotkania nie przegrają.a

Tak też się skończyło. Anderlecht wygrał na wyjeździe z KV Kortrijk 3:1, do lidera ligi belgijskiej traci aktualnie trzy punkty.