Osiemnasta wygrana Lazio Rzym w sezonie

dean bertoncej/Shutterstock
US Sassuolo Calcio uległo u siebie Lazio Rzym 1:2 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 30. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Citta del Tricolore w Reggio Emilia prowadzenie gospodarzom zapewnił strzałem z rzutu karnego Domenico Berardi, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Ciro Immobile.

Po zmianie stron kibice długo czekali na decydującą akcję i dopiero siedem minut przed końcem Francesco Acerbi niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, co zapewniło gościom cenne trzy punkty.

"Neroverdi" doznali w ten sposób trzeciej porażki z rzędu i pozostali na piętnastym miejscu w tabeli. "Biancocelesti" natomiast dzięki osiemnastej wygranej w sezonie umocnili się na czwartej pozycji w klasyfikacji.