Ósme zwycięstwo AZ Alkmaar w lidze

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Piłkarze Go Ahead Eagles ulegli u siebie Alkmaar Zaanstreek 1:3 w jedynym piątkowym spotkaniu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na obiekcie De Adelaarshorst w Deventer do siatki gospodarzy trafiali dopiero w drugiej połowie Wout Weghorst oraz dwukrotnie Irańczyk Alireza Jahanbachsch, który zaliczył także asystę przy pierwszej bramce.

Miejscowi dopiero minutę przed końcem odpowiedzieli po trafieniu z rzutu karnego obywatela Curacao Jarchino Antonia, ale na więcej przyjezdni już nie pozwolili.

Podopieczni Hansa de Koninga doznali w ten sposób dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamykają tabelę.

Dwukrotni mistrzowie Holandii natomiast po ósmym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w klasyfikacji. Na czele stawki jest Feyenoord Rotterdam.