betclic

Otamendi: Pellegrini przekonał mnie do transferu

Ostatnia aktualizacja: 29/08/15 12:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Carla Cortés, wikicommons

Nicolas Otamendi zdradził, że to Manuel Pellegrini pomógł mu podjąć decyzję o przenosinach do Premier League.

- Gra w Manchesterze City była dla mnie bardzo atrakcyjną propozycją. Ważny był również fakt, że występują tam inni Argentyńczycy. Kiedy przyszedł czas na podjęcie ostatecznej decyzji, odbyłem poważną rozmowę z Manuelem Pellegrinim, który mnie przekonał. Szukał środkowego obrońcy i uznałem, że jego oferta jest bardzo atrakcyjna - powiedział Otamendi w wywiadzie z "ESPN FC Radio".

- Mam nadzieję, że czeka nas dobry sezon w Premier League i w Lidze Mistrzów. Futbol w każdym kraju wygląda inaczej. Liczę na to, że na boisku uda mi się pokazać siebie i w każdym spotkaniu zagram najlepiej, jak potrafię. Występowałem już w Portugalii i Brazylii, a później przeniosłem się do Hiszpanii, gdzie mierzyłem się z wielkimi klubami, takimi jak Barcelona i Real Madryt - dodał.

- W Valencii spędziłem niesamowity sezon. Mieliśmy fantastyczny rok i wiem, że moje odejście wszystko skomplikowało. Rozumiem i akceptuję opinie hiszpańskich kibiców. Jestem jednak zadowolony, ponieważ dałem z siebie wszystko. Czasem trzeba podjąć decyzję, która nie dotyczy wyłącznie piłki nożnej, ale również życia osobistego i rodziny. Od zawsze marzyłem o tym, żeby zagrać w Premier League. Taka okazja nie zdarza się każdego dnia, więc musiałem z niej skorzystać - zakończył.

Otamendi związał się z Manchesterem City pięcioletnim kontraktem. Jego transfer wyniósł 45 milionów euro.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!