Paryż: Jerzy Janowicz przegrał z Bedene

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz przegrał z Aljazem Bedene w finale kwalifikacji trzech setach - 7:6(3), 2:6, 5:7 - i nie zagra w turnieju ATP Masters 1000.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Obaj tenisiści dobrze się spisywali, serwowali bez zarzutu. W całym secie nie było przełamań, a o zwycięstwie zadecydował tie break, wygrany przez Janowicza 7:3.

Drugi set był zupełnie inny. Rywal z Wielkiej Brytanii szybko osiągnął sporą przewagę -3:0 - i utrzymał ją do końca. Trzecia odsłona zaczęła się identycznie. Bedene prowadził już 5:2, kiedy Polak zaczął pogoń. Niestety naszemu zawodnikowi ostatecznie nie udało się dogonić przeciwnika. Tego seta Janowicz przegrał 5:7.

Rywal z Wielkiej Brytanii awansował to turnieju Masters, a dla Polaka porażka oznacza koniec sezonu.
Źródło: tenisklub.pl