Pato uratował remis Villarreal, cztery gole w Ankarze

Maxisport/Shutterstock
Osmanlispor FK zremisował u siebie z Villarreal CF 2:2 (2:0) w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu trzeciej kolejki grupy L piłkarskiej Ligi Europy.

Na Yenikent ASAS Stadyumu w Ankarze obie bramki dla gospodarzy zdobył w niespełna dwie minuty w pierwszej połowie Rumun Raul Rusescu.

Osiem minut po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został Mehmet Guven i to odmieniło przebieg rywalizacji.

Co prawda podyktowany rzut karny dla przyjezdnych zmarnował Kolumbijczyk Rafael Santos Borre, ale dziesięć minut po przerwie kontaktowego gola zdobył Senegalczyk Alfred N'Diaye, a kwadrans przed końcem wyrównał Brazylijczyk Pato.

Klub ze stolicy Turcji po tym spotkaniu zachował drugą pozycję w tabeli, natomiast wciąż niepokonani w tym sezonie Primera Division "Submarinos" z punktem więcej w dorobku utrzymali prowadzenie w klasyfikacji.