betclic

Patryk Dudek: Jestem gotowy na Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 04/09/16 20:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Keraj1976, wikipedia

Patryk Dudek nie ukrywał radości po zwycięstwie z kompletem punktów w sobotnim turnieju Grand Prix Challenge. 

Na torze w szwedzkiej Vetlandzie obok wychowanka Falubazu na podium stanęli Słowak Martin Vaculik i reprezentant gospodarzy Fredrik Lindgren. Cała trójka zapewniła sobie w ten sposób prawo startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. 

- Przed pierwszym wyścigiem odczuwałem delikatną presję. Czułem się jednak bardzo dobrze, kiedy przejechałem kilka okrążeń - podkreślił Dudek w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix. 

- To był perfekcyjny dzień. Nie zmienialiśmy nic w motocyklu. Cały zawody odjechaliśmy na tym samych ustawieniach. Spisywały się fantastycznie - przyznał indywidualny mistrz Polski. 

- Moimi rywalami w przyszłym roku będą ci sami zawodnicy, z którymi rywalizuję w Polsce czy Szwecji. Wyścigi w Grand Prix to takie same cztery okrążenia. Każdy turniej to pięć biegów, a może nawet siedem, jeśli przebiję się do półfinałów i finału - kontynuował podopieczny Marka Cieślaka. 

- Cieszy mnie bardzo ten sukces i jestem gotowy na to wyzwanie. Będę po raz pierwszy w karierze uczestnikiem cyklu, ale mam nadzieję, że w tym gronie będę ścigał się przez długi czas - dodał Patryk Dudek. 

(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!