betclic

Pawlicki: Zasłużyłem na miejsce w Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 31/03/16 10:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

- Planem minimum jest pierwsza "ósemka", która gwarantuje utrzymanie w cyklu, ale ambicje mam znacznie większe – przyznał Piotr Pawlicki w rozmowie z oficjalną stroną LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Zawody na Stadionie Narodowym w Warszawie zaplanowano w tym roku na 14 maja. To będzie druga eliminacja Indywidualnych Mistrzostw Świata 2016, których cykl wystartuje 30 kwietnia w słoweńskim Krsko.

- Delikatny stres jest. Próbuję o tym nie myśleć, próbuję się nastawiać tak, że przede mną sezon jak każdy inny. Do tej pory w każdym kolejnym roku robiłem progres i mam nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzymana - podkreślił młodszy brat Przemysława, który w tym roku rozpocznie starty w gronie seniorów i zarazem sprawdzi swoje możliwości z najlepszymi w cyklu Grand Prix.

- Podchodzę do tematu spokojnie. Chociaż rzeczywiście jak czasami pomyślę o Grand Prix to dech mi w piersi zapiera, ale jestem przygotowany. Sam tam awansowałem, nie dostawałem po drodze żadnych prezentów, więc zasługuję na to, żeby tam być
- podsumował wątek wychowanek Fogo Unii Leszno, który poza "czarnym sportem" interesuje się również piłką nożną.

- Przeczytałem biografię Cristiano Ronaldo. Lubię go chyba dlatego, że większość go nie lubi. Podoba mi się, bo jest pewny siebie, albo tak dobrze tę pewność udaje - zaznaczył były indywidualny mistrz świata juniorów.

- W tej książce cytowany jest Jerzy Dudek, który mówi, że Ronaldo pierwszy przychodził na treningi i ostatni schodził z boiska. U Ronaldo imponuje mi to, że on się nie urodził pod jakąś szczęśliwą gwiazdą, nie miał zbyt wiele talentu, a do wielkich sukcesów doszedł dzięki ogromnej pracy - dodał Piotr Pawlicki.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!