betclic

Pawłowski już po zabiegu chirurgicznym

Ostatnia aktualizacja: 11/03/16 15:49, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Szymon Pawłowski jest po zabiegu złamanej kości jarzmowej. Skrzydłowy Lecha treningi indywidualne rozpocznie po wcześniejszej konsultacji z chirurgiem szczękowym - informuje oficjalna strona mistrzów Polski.

Przeprowadzony w środę zabieg polegał na korekcie chirurgicznej złamanej kości twarzoczaszki. - Czekamy na rozwój sytuacji i informacje o tym jak Szymon się będzie czuł. Jeśli nie będzie odczuwał bólu to pierwsze treningi indywidualne rozpocznie nie wcześniej niż za dwa tygodnie - mówi klubowy  lekarz dr Paweł Cybulski. 

Piłkarz po zabiegu cały czas jest w szpitalu, ale niewykluczone, że jeszcze w czwartek go opuści. - Teraz dla niego najważniejszy jest odpoczynek i powrót do zdrowia - podkreśla lekarz, który zaznacza, że Pawłowski cały czas jest pod kontrolą chirurga szczękowego. Ten też podejmie decyzje o terminie powrotu piłkarza do treningu indywidualnego. Decydująca konsultacja z chirurgiem jest zaplanowana za dwa tygodnie.

Wtedy też rozpoczną się przygotowania do przygotowania maski dla piłkarza. - Maski, które zakładają piłkarze przy złamaniu nosa opierają się właśnie na kości jarzmowej. Trudno będzie znaleźć miejsce, na którym będzie podparta maska dla Szymona. W przygotowaniu maski pomogą nam chirurdzy szczękowi, ale to nastąpi też nie wcześniej, niż za dwa tygodnie - zaznacza dr Cybulski.

Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela