Pazdan: Teraz liczy się tylko mistrzostwo Polski

Shutterstock
- Szkoda kontrataków, szczególnie z pierwszej połowy, kiedy mieliśmy swoje szanse - powiedział Michał Pazdan, obrońca Legii Warszawa, po porażce w rewanżowym meczu na wyjeździe z Ajaksem 0:1 i odpadnięciu z Ligi Europy, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Brakowało nam nieco spokoju przy niektórych akcjach, tuż przed przerwą mogliśmy zdobyć bramkę do szatni -

Założenie było takie, że jeśli nie uda się strzelić gola po kontrataku, to mieliśmy próbować zaskoczyć Ajaks po stałych fragmentach gry. Najgorsze, że stworzyliśmy sobie kilka ciekawych sytuacji, ale nic z nich nie wynikło. Ten dwumecz z Holendrami kosztował nas sporo sił -

Może i Ajax miał więcej dogodnych okazji, ale szkoda tej końcówki meczu, kiedy my mieliśmy swoje. Po stracie gola wciąż chcieliśmy grać w piłkę. Zabrakło nieco szczęścia i przede wszystkim gola, chcieliśmy dłużej pograć wiosną w Europie. Widzieliśmy zespół zdeterminowany, chcący awansować do następnej fazy. Nie udało się. Zebraliśmy jednak znów cenne doświadczenie, a teraz liczy się tylko mistrzostwo Polski