betclic

Pech Jureckiego! MŚ bez lidera polskiej reprezentacji!

Ostatnia aktualizacja: 07/12/16 07:25, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

W zaledwie dwa dni po powrocie na parkiet po kontuzji, Michał Jurecki doznał kolejnego urazu. Wykluczy on rozgrywającego z udziału w styczniowych mistrzostwach świata.

- Michał doznał złamania trzeciej kości śródręcza prawej ręki. Taki uraz podlega leczeniu operacyjnemu i w tym tygodniu taki zabieg zostanie wykonany. Myślę, że przerwa potrwa kilka tygodni, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić, jaki to będzie okres. Zobaczymy jak przebiegnie zabieg i okres pooperacyjny. Jeśli nie będzie komplikacji, to w ciągu czterech-sześciu tygodni nastąpi wzrost kostny - powiedział lekarz Vive Tauronu Kielce, Marcin Baliński.

Jak doszło po kontuzji? Jurecki nabawił się jej w 15. minucie spotkania ligowego z Wisłą Płock. Ból poczuł po jednym z rzutów. Nasilał się on z każdą chwilą. - Poprosiłem sędziego o przerwę i zszedłem z parkietu. Po meczu pojechałem na badania do szpitala, które potwierdziły podejrzenia - wyjaśnił zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną klubu mistrzów Polski.

Mecz z Wisłą Płock był zaledwie drugim występem Jureckiego od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Lider naszej reprezentacji doznał tam kontuzji, która wykluczyła go na cztery miesiące. Kolejny uraz oznacza, że Jureckiego zabraknie na mistrzostwach świata we Francji. Rozpoczną się one 11 stycznia.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!