betclic

Pele: "Brazylia to drużyna indywidualności"

Ostatnia aktualizacja: 13/10/15 07:37, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

Legendarny Pele stwierdził, że obecna reprezentacja Brazylii to grupa indywidualności, która ma problem ze stworzeniem drużyny.

Kibice brazylijscy nie są ostatnio rozpieszczani przez swoich piłkarzy. Na mundialu w 2014 roku doszli co prawda do półfinału, ale tam doznali pamiętnej klęski 1:7 z Niemcami. Zawiedli w Copa America, gdzie dotarli zaledwie do ćwierćfinału. Eliminacje do mistrzostw świata w 2018 roku rozpoczęli od porażki z Chile (0:2).

- Z pewnością nie straciliśmy pasji do piłki. Mamy świetnych graczy, ale niestety nie mamy czasu, żeby zrobić z nich drużynę. Indywidualności są ważne, ale jeśli nie tworzą one zespołu to nic z tego. Za moich czasów piłkarze należeli do klubów, dzisiaj są zarządzani przez swoich agentów - powiedział Pele.

- Mam nadzieję, że Neymar poprowadzi Brazylię do wywalczenia trofeum. Wychował go Santos, czyli klub, dla którego i ja grałem. Trenował go mój syn Edinho, z czego jestem dumny. Przed nim przyszłość
- dodał.

W środę w nocy w Fortalezie rywalem Brazylijczyków w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku będzie Wenezuela.

Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1707 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8947
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
13.10.2015 / 09:09:16
Brazylia już nie robi na nikim większego wrażenia. Owszem dalej to mocna reprezentacja, ale reszta światowej czołówki przed Nimi nie pęka i na ogół ogrywa. Kiedyś na samą myśl o pojedynku z Canarinhos wszyscy mieli pełne gatki, a teraz ot kolejny rywal do pokonania.

Tabela